Noodlijdend Couperus Museum sluit de deuren en 'hoopt op wonder'
DEN HAAG (ANP) - Het Louis Couperus Museum in Den Haag sluit op 31 december de deuren. Dat meldt oprichter Caroline de Westenholz op de website. Het museum deed in november een oproep tot financiƫle steun. De Westenholz heeft het museum al dertig jaar uit eigen zak bekostigd, maar redt dit niet meer. Het museum heeft de gemeente om hulp gevraagd.
"Wij hebben op het persbericht dat wij half november lanceerden veel hartverwarmende reacties ontvangen", schrijft De Westenholz. "Daar zat jammer genoeg nog geen concrete toezegging bij. Zoals aangekondigd sluiten we daarom op 31 december de deur voor het publiek en breken we de tentoonstelling af."
Eerder liet de gemeente Den Haag weten dat het Couperus Museum in het verleden incidenteel subsidie heeft gekregen, maar dat voor de laatste structurele subsidieperiode geen aanvraag was ingediend.
Eventuele doorstart
De oprichtster geeft zichzelf nog tot 15 mei om oplossingen te vinden. "Vanaf 1 januari gaan we virtueel en is er gelegenheid om in alle rust te kijken of een doorstart of samenwerking elders mogelijk is", schrijft De Westenholz. "Als doorstart niet mogelijk blijkt, houdt het Louis Couperus Museum op 15 mei 2024 helaas op te bestaan. Dit zou eeuwig zonde zijn voor Den Haag en de rest van Nederland. Maar wie weet gebeurt er nog een wonder. Daar hopen wij op."
Couperus geldt als een van de grootste schrijvers die Nederland heeft voortgebracht. Maar hij is "te chique en te moeilijk voor subsidie", aldus de oprichtster. Het in 1995 geopende museum bevindt zich aan de Javastraat in Den Haag.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
14 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden