Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nooddam in Maastricht is dicht

Nooddam in Maastricht is dicht

MAASTRICHT (ANP) - De bouw van een nooddam in een waterloop aan de Stuwweg in Maastricht is maandag nagenoeg afgerond. De dam is dicht en wordt alleen nog verder verstevigd. Dat laat Rijkswaterstaat weten.

De nooddam is de afgelopen dagen opgebouwd door een aannemer in samenwerking met militairen. De dam moet een einde maken aan de snelle waterstroming, die de reparatie van een overlaatdam even verderop bemoeilijkte.

Een overlaat is een waterkering, die het mogelijk maakt dat erg hoog water over de rand weg kan stromen naar een groen achtergebied, zoals in het Maastrichtse Bosscherveld. Deze overlaat was door het woest stromende water van de afgelopen week echter voor twee derde deel weggeslagen.

Noodbrug

Afgelopen weekend hebben Chinookhelikopters van Defensie het gat in de overlaatdam grotendeels opgevuld met zware stenen. Daardoor nam de stroomsnelheid van het water af.

Wanneer het herstel van de overlaat begint, kon een woordvoerder van Rijkswaterstaat nog niet zeggen. Datzelfde geldt voor een verderop gelegen brug, die op instorten staat. Overwogen wordt daar een noodbrug aan te leggen. De brug raakte ontwricht toen daar vorige week een op drift geraakte woonboot tegenaan botste. Die was door het wild stromend water meegesleurd na het breken van de overlaat.

Een noodverordening in het gebied blijft van kracht, het is verboden er te komen. Wel kunnen bewoners dinsdag naar hun boot om er spullen op te halen.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht naar Panama eindigt in San José door tekort aan hotels

SAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.

10 minuten geleden
KLM-vlucht op weg naar Panama omgeleid naar Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.

4 uur geleden
Voorzitter Raad voor rechtspraak noemt sancties ICC 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.

4 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers Ter Apel 'waarschijnlijk' weer vol

TER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.

7 uur geleden
Politiek schaart zich achter het Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).

10 uur geleden
Schrijver Frank Martinus Arion geëerd met steen in De Nieuwe Kerk

AMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.

12 uur geleden
Oproep VNG aan gemeenten: bied asielzoekers snel noodopvang

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) roept haar leden op om "op korte termijn (nood)opvang aan te bieden" voor asielzoekers. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben enkele tientallen mensen buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat zowel binnen als bij de nachtopvang geen plek voor ze was. De vereniging noemt dat schrijnend.

14 uur geleden