Nooddam in Maastricht is dicht
MAASTRICHT (ANP) - De bouw van een nooddam in een waterloop aan de Stuwweg in Maastricht is maandag nagenoeg afgerond. De dam is dicht en wordt alleen nog verder verstevigd. Dat laat Rijkswaterstaat weten.
De nooddam is de afgelopen dagen opgebouwd door een aannemer in samenwerking met militairen. De dam moet een einde maken aan de snelle waterstroming, die de reparatie van een overlaatdam even verderop bemoeilijkte.
Een overlaat is een waterkering, die het mogelijk maakt dat erg hoog water over de rand weg kan stromen naar een groen achtergebied, zoals in het Maastrichtse Bosscherveld. Deze overlaat was door het woest stromende water van de afgelopen week echter voor twee derde deel weggeslagen.
Noodbrug
Afgelopen weekend hebben Chinookhelikopters van Defensie het gat in de overlaatdam grotendeels opgevuld met zware stenen. Daardoor nam de stroomsnelheid van het water af.
Wanneer het herstel van de overlaat begint, kon een woordvoerder van Rijkswaterstaat nog niet zeggen. Datzelfde geldt voor een verderop gelegen brug, die op instorten staat. Overwogen wordt daar een noodbrug aan te leggen. De brug raakte ontwricht toen daar vorige week een op drift geraakte woonboot tegenaan botste. Die was door het wild stromend water meegesleurd na het breken van de overlaat.
Een noodverordening in het gebied blijft van kracht, het is verboden er te komen. Wel kunnen bewoners dinsdag naar hun boot om er spullen op te halen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) wilde in Beijing "een punt zetten achter de afgelopen periode van onenigheid" met China. Dat ging onder meer over Nexperia en ASML. Volgens hem leefde dat gevoel ook bij zijn Chinese ambtgenoot Wang Wentao, zei hij terugkijkend op de ambassade.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In verschillende regio's als Zeeland en Limburg daalt het aantal mbo-studenten en om het onderwijs overal goed te houden grijpt het kabinet in. Mbo's waar door veranderingen in de bevolking steeds minder nieuwe studenten zich aanmelden, gaan meer geld krijgen ten koste van andere mbo's. Dat meldt onderwijsminister Rianne Letschert in een brief aan de Tweede Kamer. De andere verdeling van het geld gaat in 2029 in.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 18-jarige Juninhio P., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding tot het plegen van een aanslag in Heemstede op 20 maart, zegt door een ander onder druk te zijn gezet. Hij heeft volgens het Openbaar Ministerie twee medeverdachten aangestuurd om een vuurwerkbom af te laten gaan bij de joodse synagoge.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende gemeenten die zich op het ministerie van Asiel en Migratie moeten melden omdat zij niet voldoen aan de spreidingswet, zeggen hard te werken aan het realiseren van opvangplekken voor asielzoekers. Procedures en beschikbare geschikte locaties zorgen volgens onder meer Aalten, Gemert-Bakel en Sluis voor vertraging.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft weer drie verdachten veroordeeld voor hun deelname aan de grootschalige rellen in Den Haag, die vorig jaar september uitbraken rond een demonstratie tegen asiel en migratie. De hoogste straf, vier maanden cel, is voor een 35-jarige man die onder meer een brandende container omgooide bij het kantoor van D66.
8 uur geleden