Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nooddam in Maastricht is dicht

Nooddam in Maastricht is dicht

MAASTRICHT (ANP) - De bouw van een nooddam in een waterloop aan de Stuwweg in Maastricht is maandag nagenoeg afgerond. De dam is dicht en wordt alleen nog verder verstevigd. Dat laat Rijkswaterstaat weten.

De nooddam is de afgelopen dagen opgebouwd door een aannemer in samenwerking met militairen. De dam moet een einde maken aan de snelle waterstroming, die de reparatie van een overlaatdam even verderop bemoeilijkte.

Een overlaat is een waterkering, die het mogelijk maakt dat erg hoog water over de rand weg kan stromen naar een groen achtergebied, zoals in het Maastrichtse Bosscherveld. Deze overlaat was door het woest stromende water van de afgelopen week echter voor twee derde deel weggeslagen.

Noodbrug

Afgelopen weekend hebben Chinookhelikopters van Defensie het gat in de overlaatdam grotendeels opgevuld met zware stenen. Daardoor nam de stroomsnelheid van het water af.

Wanneer het herstel van de overlaat begint, kon een woordvoerder van Rijkswaterstaat nog niet zeggen. Datzelfde geldt voor een verderop gelegen brug, die op instorten staat. Overwogen wordt daar een noodbrug aan te leggen. De brug raakte ontwricht toen daar vorige week een op drift geraakte woonboot tegenaan botste. Die was door het wild stromend water meegesleurd na het breken van de overlaat.

Een noodverordening in het gebied blijft van kracht, het is verboden er te komen. Wel kunnen bewoners dinsdag naar hun boot om er spullen op te halen.

Meer uit Binnenland

Geschenkwoningen Watersnoodramp krijgen status van rijksmonument

OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.

5 uur geleden
The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

6 uur geleden
Onvoldoende jeugdzorg in woonpand Heerhugowaard waar explosie was

HEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.

6 uur geleden
Noodpakket Sinterklaasjournaal een kwart miljoen keer besteld

HILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.

6 uur geleden
Rechter doet over twee weken uitspraak over PAS-melders

ZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.

7 uur geleden
Nieuwe verdachte vast na dood 24-jarige vrouw in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.

7 uur geleden
Universiteit Tilburg niet tevreden over Israëlische partner

TILBURG (ANP) - De universiteit in Tilburg wil dat de Hebrew University in Israël, waarmee ze samenwerkt, meer doet voor "een rechtvaardige en blijvende vrede" in het Midden-Oosten. De Israëlische instelling zou zich ook meer moeten inzetten voor wederopbouw van Palestijnse universiteiten en tegen "verkeerde inmenging" van het Israëlische leger.

7 uur geleden