Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nooddam in Maastricht is dicht

Nooddam in Maastricht is dicht

MAASTRICHT (ANP) - De bouw van een nooddam in een waterloop aan de Stuwweg in Maastricht is maandag nagenoeg afgerond. De dam is dicht en wordt alleen nog verder verstevigd. Dat laat Rijkswaterstaat weten.

De nooddam is de afgelopen dagen opgebouwd door een aannemer in samenwerking met militairen. De dam moet een einde maken aan de snelle waterstroming, die de reparatie van een overlaatdam even verderop bemoeilijkte.

Een overlaat is een waterkering, die het mogelijk maakt dat erg hoog water over de rand weg kan stromen naar een groen achtergebied, zoals in het Maastrichtse Bosscherveld. Deze overlaat was door het woest stromende water van de afgelopen week echter voor twee derde deel weggeslagen.

Noodbrug

Afgelopen weekend hebben Chinookhelikopters van Defensie het gat in de overlaatdam grotendeels opgevuld met zware stenen. Daardoor nam de stroomsnelheid van het water af.

Wanneer het herstel van de overlaat begint, kon een woordvoerder van Rijkswaterstaat nog niet zeggen. Datzelfde geldt voor een verderop gelegen brug, die op instorten staat. Overwogen wordt daar een noodbrug aan te leggen. De brug raakte ontwricht toen daar vorige week een op drift geraakte woonboot tegenaan botste. Die was door het wild stromend water meegesleurd na het breken van de overlaat.

Een noodverordening in het gebied blijft van kracht, het is verboden er te komen. Wel kunnen bewoners dinsdag naar hun boot om er spullen op te halen.

Meer uit Binnenland

Politie stopt met organiseren publieke religieuze bijeenkomsten

DEN HAAG (ANP) - De politie stopt volgend jaar met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan. De aanpassing van de gedragscode voor agenten geldt vanaf 1 januari 2027. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. De krant schreef over bijeenkomsten die zouden ingaan tegen de neutrale positie die agenten moeten innemen.

25 minuten geleden
Save the Children: OVV-rapport over asielkinderen is noodsignaal

DEN HAAG (ANP) - Save the Children ziet het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de slechte situatie van asielkinderen in noodopvanglocaties als een noodsignaal. Ook roept de organisatie de Tweede Kamer op een parlementair onderzoek in te stellen om schendingen van kinderrechten in de toekomst te voorkomen.

27 minuten geleden
COA erkent kritiek OVV-rapport over asielkinderen in noodopvang

DEN HAAG (ANP) - Reagerend op een rapport over de slechte situatie van asielkinderen in noodopvang onderschrijft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) "dat verblijf in noodopvang niet goed is voor kinderen." In het rapport doet de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) een "urgente aanbeveling" aan de minister van Asiel en Migratie om de situatie van kinderen in asielnoodopvang binnen zes maanden te verbeteren.

39 minuten geleden
Verdachte Schammenkamp: Ik wil zelf ook weten wat er is gebeurd

ROTTERDAM (ANP) - "Het is een verschrikkelijke zaak. Ik wil zelf ook wel weten wat er precies is gebeurd." Dat zei verdachte Jalal O. (37) maandag bij de start van het meerdaagse strafproces over de fatale explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam.

1 uur geleden
VluchtelingenWerk: rapport OVV over asielkinderen 'alarmerend'

DEN HAAG (ANP) - Het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de slechte situatie van asielkinderen in noodopvang is "alarmerend", zegt VluchtelingenWerk. De aanbevelingen van de raad aan de minister van Asiel en Migratie "komen geen moment te vroeg en moeten zeer serieus worden genomen", aldus de organisatie.

1 uur geleden
OVV: minister moet in halfjaar situatie asielkinderen verbeteren

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) doet een "urgente aanbeveling" aan de minister van Asiel en Migratie om binnen zes maanden de situatie van kinderen in asielnoodopvang te verbeteren. Zij worden nu structureel "blootgesteld aan onveilige leefomstandigheden die ernstige risico's voor hun ontwikkeling opleveren", schrijft de OVV in het maandag gepubliceerde rapport 'Kinderen in nood'. Ongeveer 6900 van in totaal 17.000 asielkinderen verblijven in noodopvanglocaties.

1 uur geleden
COC wil actie kabinet voor acceptatie homoseksualiteit

AMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.

8 uur geleden