
Noodbrug over A12 Zoetermeer op plek, weg zaterdag weer open
ZOETERMEER (ANP) - Het 800 ton wegende brugdeel van de Nelson Mandelabrug boven de snelweg A12 bij Zoetermeer is succesvol vervangen door een noodbrug, meldt de gemeente Zoetermeer. Verwacht wordt dat de snelweg A12 uiterlijk oudejaarsdag om 08.00 uur weer opengaat voor verkeer in beide richtingen. De weg was sinds afgelopen dinsdagavond afgesloten in beide richtingen.
De Zoetermeerse wethouder Marijke van der Meer spreekt van een belangrijke stap om de brug veilig te maken. "Maar we zijn er nog niet. De komende weken moet er nog hard gewerkt worden voor de brug weer open kan." Als alles veilig is kunnen fietsers, voetgangers en andere gebruikers van de brug en de stations op 15 januari weer van de brug gebruikmaken.
Het brugdeel boven de snelweg, dat ongeveer 800 ton weegt, werd donderdag opgetild en naar de zijkant van de weg vervoerd door twee speciale voertuigen met samen 160 wielen eronder. Om zoveel gewicht te kunnen dragen moest de A12 worden verstevigd.
Begin december sloot Zoetermeer de burg abrupt vanwege mogelijk instortingsgevaar, zo bleek na twee onderzoeken naar scheuren in de constructie. De Nelson Mandelabrug is een belangrijke verbinding voor de stad Zoetermeer en de enige manier om onder meer op treinstation Zoetermeer te komen. Behalve de A12 gaan ook een spoortraject en de RandstadRail onder de brug door.
Meer uit Binnenland
WINSCHOTEN (ANP) - Bij de plek in Winschoten waar de auto met Emma (8), Jeffrey (10) en hun vader (67) in het water is gevonden, leggen mensen geëmotioneerd bloemen, knuffels en kaarsen neer. Een vrouw die de vader nog kende uit haar vorige woonplaats Beerta, noemt de gebeurtenis "een klap voor de gemeente Oldambt". Ze "kon niet anders" dan nu een bos bloemen brengen.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlandse gemeenten veroordelen de Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Zo spreekt Gouda woensdag van "immens menselijk leed" in het gebied. De Zuid-Hollandse stad wil dat het kabinet alles doet "om het buitensporig geweld in Gaza te stoppen en de noodhulp zo snel mogelijk op gang te brengen".
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De namen van verdachten in 867 zaken zijn verkeerd geregistreerd, waardoor daders mogelijk hun straf kunnen ontlopen of onschuldige burgers worden veroordeeld. Dat meldt de Algemene Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek, op basis van cijfers van de Justitiële Informatiedienst (Justid).
59 minuten geledenWINSCHOTEN (ANP) - De lichamen van de vermiste kinderen Jeffrey en Emma en hun vader zijn gevonden in de auto die dinsdagavond in het water is aangetroffen bij Winschoten. Dat meldt Namens de Familie op basis van een bevestiging van de politie.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Voor de woning aan de Fanny Blankers-Koenlaan in Hoofddorp waar eerder op de ochtend een steekincident was, zijn zwarte schermen geplaatst. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Volgens de politie zijn er meerdere slachtoffers, onder wie een agent. Meer wil de politie daar nog niet over kwijt. "Zodra we meer kunnen melden, zullen we dat doen", zegt een woordvoerster.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - De zittingszaal in de gevangenis in Vught wordt volgende week woensdag voor het eerst gebruikt. Het gaat om een zitting van het gerechtshof Amsterdam in de zaak tegen Isaac B., een vermeend contact van de nog altijd voortvluchtige Jos Leijdekkers, bekend als Bolle Jos. De week daarna, op 2 juni is in de rechtszaal in Vught een zitting in het omvangrijke liquidatieproces Marengo.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in een woning op de Fanny Blankers-Koenlaan in Hoofddorp (Noord-Holland) is een agent gewond geraakt. Er zijn nog meer slachtoffers, maar de politie wil daar verder niets over kwijt.
3 uur geleden