Noodbevel Yerseke na concrete aanwijzing escalatie bij komst Sint
KRUININGEN (ANP) - Het noodbevel bij de sinterklaasintocht afgelopen zaterdag in het Zeeuwse Yerseke was ingezet omdat er concrete aanwijzingen waren voor escalatie. Dat zei burgemeester José van Egmond van de gemeente Reimerswaal, waarvan Yerseke deel uitmaakt, donderdagavond tijdens een raadsvergadering.
In de extra raadsvergadering gaven Van Egmond, de politie en het Openbaar Ministerie uitleg over het gevoerde beleid tijdens de intocht. De politie hield tijdens de intocht drie mannen en een 14-jarige jongen aan voor het gooien met eten, stenen en vuurwerk naar betogers van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). Die waren naar Yerseke gekomen om te betogen tegen de aanwezigheid van volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht.
Van Egmond zei dat er meerdere redenen waren om een noodbevel af te kondigen, onder meer omdat er aanwijzingen waren dat tegendemonstranten het geweld niet zouden schuwen. Ook was in een appgroep opgeroepen om naar Yerseke te komen. Van Egmond zei dat het om ordeverstoorders van binnen en buiten de gemeente ging en dat de politie mede door het noodbevel adequaat kon optreden.
Vanuit de SGP kwam de vraag of er nog andere verdachten voor de ordeverstoring in beeld zijn. Teamchef Tim de Kraker van de politie Oosterscheldebekken zei dat dit niet het geval is en dat daar op dit moment ook geen onderzoek naar wordt gedaan.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
6 uur geleden