Noodbevel rond zalencentrum na rellen Eritreeërs in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen heeft zaterdag een noodbevel afgegeven voor de omgeving van de Fruitweg in Den Haag, zegt een woordvoerder van de gemeente Den Haag. Twee groepen Eritreeërs zijn daar met elkaar op de vuist gegaan bij Opera Zalencentrum. De woordvoerder meldt dat het noodbevel geldt in een straal van 500 meter rondom het zalencentrum. De politie kan nu mensen in de omgeving controleren, wegsturen. Wie niet vertrekt kan worden aanhouden.
De woordvoerder van de gemeente spreekt van een confrontatie tussen pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs. De regeringsgezinde Eritreeërs hadden een bijeenkomst belegd in het zalencentrum, waar hun tegenstanders op afkwamen waarop de ongeregeldheden uitbarstten.
De gemeente meldt dat meerdere ME-pelotons uit de regio zijn opgeroepen om de politie in Den Haag bij te staan.
Touringcar in brand
Een ANP-verslaggever ter plaatse ziet dat er meerdere voertuigen bij het zalencentrum in brand staan. Aan de overkant van het pand staat een touringcar in brand. "De inzet van de politie is maximaal. Hopelijk is de situatie snel gestabiliseerd en gekalmeerd", zegt de woordvoerder van de burgemeester.
Politiebond ACP reageert op sociale media. "Wij horen en zien de schokkende berichten van de rellen in Den Haag. Politiemensen proberen onder zwaar geweld de orde te herstellen, terwijl ze bekogeld worden met stenen en hun voertuigen in vlammen op gaan. Kom allemaal veilig thuis!", meldt ACP op X.
Meer uit Binnenland
NEDERHORST DEN BERG (ANP) - Het populaire muzikale duo Suzan & Freek heeft een kindje gekregen. Het jongetje kwam zondag ter wereld, maakte het koppel woensdag bekend.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen mogen demonstreren tegen abortus, maar burgemeesters mogen bepalen dat dit niet direct bij de ingang van een kliniek gebeurt. Een protestvak moet wel "binnen zicht- en gehoorafstand" van een kliniek zijn. De Raad van State heeft dat woensdag bepaald.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, maakt zich zorgen over het verdwijnen van veel culturele programmering bij de publieke omroep. De sector wordt hierdoor hard geraakt, waarschuwt de taskforce in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de jongeren in Nederland maakt zich zorgen over geld, waardoor ze ook zorgen hebben over de toekomst en zich gestrest voelen en onzeker zijn. Dat staat in een onderzoek van State of Youth NL, een initiatief van KidsRights.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
9 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.
13 uur geleden