Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodbevel in Apeldoorn om oproepen aangehouden boeren te bevrijden

Noodbevel in Apeldoorn om oproepen aangehouden boeren te bevrijden

APELDOORN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft woensdagavond voor de hele stad een noodbevel afgekondigd. Aanleiding zijn oproepen op sociale media om met zo veel mogelijk mensen naar het politiebureau van Apeldoorn te komen om de twee boeren te bevrijden die maandagavond werden aangehouden.

Het noodbevel is om 20.30 uur ingegaan, meldt de gemeente. Door de maatregel kan de politie onder meer optreden tegen relschoppers, wegen afsluiten en plekken ontruimen. Wie ondanks verzoeken van de politie niet wil vertrekken, kan worden aangehouden.

Een woordvoerster van de politie liet rond 22.15 uur weten dat er op dat moment "geen verstoringen" waren in Apeldoorn. Of er woensdagavond meer politie op de been was om de "mogelijke acties" het hoofd te bieden, kon ze niet zeggen. Wel zei de politie "verschillende maatregelen" te hebben getroffen na signalen van een mogelijke verstoring van de openbare orde. Omroep Gelderland meldt op basis van een videoverslaggever dat in Apeldoorn "een grote politiemacht" ter plaatse is, met onder anderen agenten, mobiele eenheid en politiehonden. Trekkers of demonstranten zouden er niet zijn.

Dumpen van afval en brandstichting

Maandagavond werden een 39-jarige man uit Klarenbeek en een 35-jarige man uit Eerbeek aangehouden tijdens een boerenprotest op de A50. De twee worden verdacht van het dumpen van afval en brandstichting. Op en langs de A50 ter hoogte van Beekbergen stonden maandagavond zo'n 150 trekkers. Er werd ook brand gesticht in de berm. De snelweg bleef bij Beekbergen uiteindelijk de hele nacht van maandag op dinsdag dicht omdat specialisten asbest moesten ruimen.

"Blokkeren van wegen, brandstichting en (dreigingen van) verstoring van de openbare orde en veiligheid staan we niet toe", zei de Apeldoornse burgemeester Heerts woensdagavond. "Uit de vele verontwaardigde reacties uit de samenleving blijkt duidelijk, dat je met dit soort onwettige acties alle begrip en draagvlak verspeelt. De acties van de afgelopen dagen hebben niks meer te maken met vrijheid van meningsuiting."

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

11 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

12 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

14 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

14 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

17 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

19 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

1 dag geleden