Noodbevel in Apeldoorn om oproepen aangehouden boeren te bevrijden
APELDOORN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft woensdagavond voor de hele stad een noodbevel afgekondigd. Aanleiding zijn oproepen op sociale media om met zo veel mogelijk mensen naar het politiebureau van Apeldoorn te komen om de twee boeren te bevrijden die maandagavond werden aangehouden.
Het noodbevel is om 20.30 uur ingegaan, meldt de gemeente. Door de maatregel kan de politie onder meer optreden tegen relschoppers, wegen afsluiten en plekken ontruimen. Wie ondanks verzoeken van de politie niet wil vertrekken, kan worden aangehouden.
Een woordvoerster van de politie liet rond 22.15 uur weten dat er op dat moment "geen verstoringen" waren in Apeldoorn. Of er woensdagavond meer politie op de been was om de "mogelijke acties" het hoofd te bieden, kon ze niet zeggen. Wel zei de politie "verschillende maatregelen" te hebben getroffen na signalen van een mogelijke verstoring van de openbare orde. Omroep Gelderland meldt op basis van een videoverslaggever dat in Apeldoorn "een grote politiemacht" ter plaatse is, met onder anderen agenten, mobiele eenheid en politiehonden. Trekkers of demonstranten zouden er niet zijn.
Dumpen van afval en brandstichting
Maandagavond werden een 39-jarige man uit Klarenbeek en een 35-jarige man uit Eerbeek aangehouden tijdens een boerenprotest op de A50. De twee worden verdacht van het dumpen van afval en brandstichting. Op en langs de A50 ter hoogte van Beekbergen stonden maandagavond zo'n 150 trekkers. Er werd ook brand gesticht in de berm. De snelweg bleef bij Beekbergen uiteindelijk de hele nacht van maandag op dinsdag dicht omdat specialisten asbest moesten ruimen.
"Blokkeren van wegen, brandstichting en (dreigingen van) verstoring van de openbare orde en veiligheid staan we niet toe", zei de Apeldoornse burgemeester Heerts woensdagavond. "Uit de vele verontwaardigde reacties uit de samenleving blijkt duidelijk, dat je met dit soort onwettige acties alle begrip en draagvlak verspeelt. De acties van de afgelopen dagen hebben niks meer te maken met vrijheid van meningsuiting."
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
32 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
33 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
3 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
5 uur geleden