Noodbevel gemeente Zuidplas om wedstrijd ADO tegen Willem II
NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Nieuwerkerk aan den IJssel (Zuid-Holland) is woensdag sinds 16.00 uur een zogeheten noodbevel van kracht omdat het eerste elftal van Willem II er overnacht wegens de wedstrijd van donderdag tegen ADO Den Haag. De burgemeester van de gemeente Zuidplas, waaronder Nieuwerkerk aan den IJssel valt, heeft signalen ontvangen dat er sprake is van een dreiging van een verstoring van de openbare orde door supporters van de voetbalclub uit Tilburg.
Uit de informatie zou blijken dat deze supporters, onder wie hooligans, naar het Van der Valkhotel willen afreizen waar de spelers van Willem II overnachten. In de omgeving van het hotel zouden ze dan zwaar illegaal vuurwerk willen afsteken, vernielingen aanrichten en mogelijk confrontaties aangaan met politie en/of derden.
Het noodbevel rond het hotel houdt in dat mensen aanwijzingen en bevelen van de politie moeten opvolgen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen, aldus de gemeente. Dat betekent onder meer dat de politie ter plekke zaken in beslag kan nemen die mogelijk gebruikt kunnen worden om weerstand te plegen, zoals stokken, fakkels en vuurwerk. Ook mogen mensen er geen bivakmutsen of andere zaken dragen die identificatie lastig maken, met uitzondering van mondmaskers. De politie mag wel vragen die af te doen.
Het noodbevel duurt tot donderdag 14.00 uur.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
12 uur geleden