Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Non-profitorganisaties willen ambitieuzere klimaatdoelen ECB

Non-profitorganisaties willen ambitieuzere klimaatdoelen ECB

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet met ambitieuzere klimaatdoelen komen. Dat heeft een groep van twaalf non-profitorganisaties gevraagd. Ze willen onder andere dat het bedrijfsobligatieprogramma van de toezichthouder meer gericht is op groene uitgevers. Daarbij zouden niet alleen de opbrengsten van eerdere beleggingen naar groene initiatieven moeten gaan, de zogeheten herinvestering. Volgens de klagers zou de centrale bank hier sowieso meer geld voor moeten reserveren.

De ECB kwam deze week met een historische renteverhoging van 0,75 procentpunt in een poging de recordinflatie te beteugelen. Ook voor klimaatinitiatieven is steeds meer ruimte. In juli onthulde de ECB plannen om de obligatieportefeuille zodanig te herzien dat bedrijven met een grote CO2-voetafdruk worden "gestraft". Deze maatregel, die alom wordt toegejuicht als een belangrijke stap voorwaarts, gaat volgens de non-profitorganisaties niet ver genoeg.

De "exacte criteria" die de ECB gebruikt om het gestelde doel te bereiken blijven "ongespecificeerd," schreven de organisaties, waaronder het Wereldnatuurfonds, European Policy Office en Greenpeace in een open brief aan de centrale bank. Hoe ze worden toegepast is volgens de klagers van cruciaal belang om te bepalen of de aanpak in overeenstemming is met het Klimaatakkoord van Parijs. Volgens de organisatie zou ook het maatschappelijk middenveld meer betrokken moeten worden bij de groene aanpak. In dat opzicht zou de ECB een voorbeeld kunnen nemen aan de Bank of England die de discussie over de klimaatdoelen wel breder trekt.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

15 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

15 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

15 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

19 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

19 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

19 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

20 uur geleden