Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Non-profitorganisaties investeren half miljard in lokale media VS

Non-profitorganisaties investeren half miljard in lokale media VS

WASHINGTON (ANP) - Een groep grote non-profitorganisaties wil de lokale journalistiek in de Verenigde Staten versterken. Ze hebben daarom donderdag aangekondigd om in de komende vijf jaar een half miljard dollar (467 miljoen euro) te investeren in plaatselijke media, schrijft de Amerikaanse krant The New York Times (NYT). Het initiatief zou zijn bedoeld om de aftakeling van het lokale nieuwsaanbod tegen te gaan.

Volgens de NYT hebben vooral kranten het de laatste jaren namelijk zwaar. Sinds 2005 moesten 2500 kranten ermee te stoppen omdat er te weinig inkomsten uit advertenties en abonnementen binnenkwamen. Volgens een onderzoek van de Northwestern University leeft inmiddels meer dan 20 procent van de Amerikanen in zogenoemde nieuwswoestijnen, gebieden waar niet of nauwelijks onafhankelijk nieuws vandaan komt. Dat zouden voornamelijk plattelandsgebieden zijn en regio's die economisch achtergesteld zijn.

Dat is een probleem volgens de stichtingen die nu geld willen inleggen voor het nieuwe fonds. Inwoners hebben daar niet de beschikking over de informatie die ze nodig hebben om te kunnen oordelen over het regionale bestuur en zouden ook kwetsbaar zijn voor desinformatie.

Nieuw besef

"Er is een nieuw besef van het belang van informatie voor de gemeenschap en de democratie in Amerika. Dat besef was er volgens mij vijftien jaar geleden nog niet ", zegt Alberto Ibargüen, de voorzitter van de Knight Foundation. Die stichting legt net als de MacArthur Foundation 150 miljoen dollar in. Beide stichtingen zijn gericht op maatschappelijke vraagstukken en het versterken van democratische instituties. Het overige geld komt van twintig andere ngo's.

Zowel bestaande als nieuwe nieuwsorganisaties kunnen een aanvraag indienen voor geld uit het fonds. Het doel van de ngo's is om uiteindelijk nog eens een half miljard dollar te kunnen investeren in de lokale journalistiek.

Meer uit Buitenland

Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

1 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

1 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

3 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

3 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

4 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

4 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

4 uur geleden