Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Non-profitorganisaties investeren half miljard in lokale media VS

Non-profitorganisaties investeren half miljard in lokale media VS

WASHINGTON (ANP) - Een groep grote non-profitorganisaties wil de lokale journalistiek in de Verenigde Staten versterken. Ze hebben daarom donderdag aangekondigd om in de komende vijf jaar een half miljard dollar (467 miljoen euro) te investeren in plaatselijke media, schrijft de Amerikaanse krant The New York Times (NYT). Het initiatief zou zijn bedoeld om de aftakeling van het lokale nieuwsaanbod tegen te gaan.

Volgens de NYT hebben vooral kranten het de laatste jaren namelijk zwaar. Sinds 2005 moesten 2500 kranten ermee te stoppen omdat er te weinig inkomsten uit advertenties en abonnementen binnenkwamen. Volgens een onderzoek van de Northwestern University leeft inmiddels meer dan 20 procent van de Amerikanen in zogenoemde nieuwswoestijnen, gebieden waar niet of nauwelijks onafhankelijk nieuws vandaan komt. Dat zouden voornamelijk plattelandsgebieden zijn en regio's die economisch achtergesteld zijn.

Dat is een probleem volgens de stichtingen die nu geld willen inleggen voor het nieuwe fonds. Inwoners hebben daar niet de beschikking over de informatie die ze nodig hebben om te kunnen oordelen over het regionale bestuur en zouden ook kwetsbaar zijn voor desinformatie.

Nieuw besef

"Er is een nieuw besef van het belang van informatie voor de gemeenschap en de democratie in Amerika. Dat besef was er volgens mij vijftien jaar geleden nog niet ", zegt Alberto Ibargüen, de voorzitter van de Knight Foundation. Die stichting legt net als de MacArthur Foundation 150 miljoen dollar in. Beide stichtingen zijn gericht op maatschappelijke vraagstukken en het versterken van democratische instituties. Het overige geld komt van twintig andere ngo's.

Zowel bestaande als nieuwe nieuwsorganisaties kunnen een aanvraag indienen voor geld uit het fonds. Het doel van de ngo's is om uiteindelijk nog eens een half miljard dollar te kunnen investeren in de lokale journalistiek.

Meer uit Buitenland

Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

1 uur geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

1 uur geleden
VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

6 uur geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

8 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

9 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

11 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

13 uur geleden