Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Non-profitorganisaties investeren half miljard in lokale media VS

Non-profitorganisaties investeren half miljard in lokale media VS

WASHINGTON (ANP) - Een groep grote non-profitorganisaties wil de lokale journalistiek in de Verenigde Staten versterken. Ze hebben daarom donderdag aangekondigd om in de komende vijf jaar een half miljard dollar (467 miljoen euro) te investeren in plaatselijke media, schrijft de Amerikaanse krant The New York Times (NYT). Het initiatief zou zijn bedoeld om de aftakeling van het lokale nieuwsaanbod tegen te gaan.

Volgens de NYT hebben vooral kranten het de laatste jaren namelijk zwaar. Sinds 2005 moesten 2500 kranten ermee te stoppen omdat er te weinig inkomsten uit advertenties en abonnementen binnenkwamen. Volgens een onderzoek van de Northwestern University leeft inmiddels meer dan 20 procent van de Amerikanen in zogenoemde nieuwswoestijnen, gebieden waar niet of nauwelijks onafhankelijk nieuws vandaan komt. Dat zouden voornamelijk plattelandsgebieden zijn en regio's die economisch achtergesteld zijn.

Dat is een probleem volgens de stichtingen die nu geld willen inleggen voor het nieuwe fonds. Inwoners hebben daar niet de beschikking over de informatie die ze nodig hebben om te kunnen oordelen over het regionale bestuur en zouden ook kwetsbaar zijn voor desinformatie.

Nieuw besef

"Er is een nieuw besef van het belang van informatie voor de gemeenschap en de democratie in Amerika. Dat besef was er volgens mij vijftien jaar geleden nog niet ", zegt Alberto Ibargüen, de voorzitter van de Knight Foundation. Die stichting legt net als de MacArthur Foundation 150 miljoen dollar in. Beide stichtingen zijn gericht op maatschappelijke vraagstukken en het versterken van democratische instituties. Het overige geld komt van twintig andere ngo's.

Zowel bestaande als nieuwe nieuwsorganisaties kunnen een aanvraag indienen voor geld uit het fonds. Het doel van de ngo's is om uiteindelijk nog eens een half miljard dollar te kunnen investeren in de lokale journalistiek.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

1 uur geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

2 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

2 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

5 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

7 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

11 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

13 uur geleden