Nominatie Mike Pence woensdag hoogtepunt Republikeinse Conventie
WASHINGTON (ANP) - De nominatie van vicepresident Mike Pence als running mate van Donald Trump is woensdag het hoogtepunt van de Republikeinse Conventie. Verder spreken Trumps schoondochter Lara Trump en zijn adviseur Kellyane Conway.
Pence accepteert de nominatie in Fort McHenry in Baltimore, de plek waar in 1814 het Britse leger werd verslagen. Francis Scott Key schreef een gedicht over dat gevecht en dat werd uiteindelijk het Amerikaanse volkslied. De Republikeinen willen tijdens hun conventie de speciale status die de Verenigde Staten volgens hen hebben benadrukken. Zo wordt de nadruk gelegd op onder meer heldhaftigheid.
Als running mate neemt Pence het in debatten op tegen zijn Democratische tegenhanger Kamala Harris. De vicepresident was een van de weinige Republikeinen die Harris feliciteerde met haar nominatie.
De conventie wordt officieel gehouden in Charlotte, North Carolina. Veel toespraken vinden plaats op andere locaties, zoals dus Fort McHenry, maar ook vanuit Washington. Toch zijn er toeschouwers aanwezig in Charlotte. Dat zijn voornamelijk de zogeheten 'delegates', die officieel bepalen wie de presidentskandidaat wordt. Zij hebben president Trump maandag al genomineerd.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
3 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
6 uur geleden