Nol de Ruiter (85) overleden, assistent-bondscoach bij EK 1988
UTRECHT (ANP) - Oud-voetballer en -trainer Nol de Ruiter, de assistent van bondscoach Rinus Michels op het door Oranje gewonnen EK van 1988, is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt FC Utrecht, de club waar De Ruiter als trainer en bestuurder actief was.
"Met diepe droefheid heeft FC Utrecht kennisgenomen van het overlijden van Nol de Ruiter", meldt de club. "Als speler, trainer en bestuurder heeft hij een onuitwisbare stempel gedrukt op onze club."
De op 6 april 1940 in Utrecht geboren De Ruiter won als trainer in 1985 met FC Utrecht de KNVB-beker. Hij was van 1987 tot en met 1990 assistent-bondscoach van het Nederlands elftal en in 1990 kortstondig interim-bondscoach.
FC Utrecht
De Ruiter kwam als voetballer uit voor DOS, Velox en Elinkwijk, de Utrechtse clubs die in 1970 fuseerden tot FC Utrecht. Als trainer bezorgde hij de club de eerste prijs uit de clubgeschiedenis door in 1985 in de bekerfinale Helmond Sport te verslaan. Hij was later bij de club ook nog directeur spelersbeleid en hoofd scouting en twee keer interim-trainer. Ook was De Ruiter kortstondig bondscoach van Egypte.
FC Utrecht dankt De Ruiter voor zijn jarenlange toewijding en passie. "Zijn nalatenschap leeft voort in de fundamenten van onze club."
"De KNVB heeft met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Nol de Ruiter", schrijft de voetbalbond op X. "Hij was onder andere actief als assistent-bondscoach van Oranje tijdens het EK 1988 aan de zijde van Rinus Michels. Daarnaast trad hij in 1990 tijdelijk aan als bondscoach en leidde hij het team tijdens twee oefenwedstrijden. We wensen alle nabestaanden veel sterkte met het dragen van dit verlies."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
20 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
1 dag geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geleden