Nog zo'n 20 mensen in quarantainehotel, tien dagen na landing
BADHOEVEDORP (ANP) - In het quarantainehotel in Badhoevedorp verblijven nog altijd zo'n twintig mensen. Tot deze groep behoren zowel mensen die positief testten nadat ze op Schiphol aankwamen vanuit Zuid-Afrika, inmiddels tien dagen geleden, als hun naasten. Ook zijn er diverse mensen bij die uit isolatie mogen, maar om praktische redenen nog niet direct kunnen vertrekken.
"Vaak moeten nog formaliteiten geregeld worden om de terugreis te kunnen beginnen en moet er een vlucht geboekt worden", legt de GGD Kennemerland uit. De GGD verwacht dat meerdere mensen maandag het hotel zullen verlaten.
Een onbekend aantal mensen zal nog langer moeten blijven. "Dit is een zware opgave voor hen, dat realiseer ik me terdege", laat GGD-directeur Bert van de Velden weten. "Daarom doen we er alles aan om het verblijf zo goed mogelijk te maken door ruimhartig te zijn in het aanbieden van alles wat nodig is." Dagelijks zijn verpleegkundigen aanwezig "voor directe steun" en om vragen te kunnen beantwoorden.
Lichte klachten
Wie nu nog positief test, moet langer in quarantaine blijven. Een mobiele testunit komt vrijwel dagelijks langs om mensen te testen. Geen van de betrokkenen is ernstig ziek. Sommigen hebben lichte klachten, anderen zijn klachtenvrij.
In totaal moesten 44 reizigers op vrijdag 26 november naar het quarantainehotel. Zij hadden positief getest op het coronavirus toen ze terugkwamen vanuit Zuid-Afrika. Tot het massale testen van mensen die op Schiphol aankwamen werd besloten vanwege het opduiken van de Omikron-variant van het virus. Die werd bij achttien van de positief geteste passagiers vastgesteld. Omikron is mogelijk besmettelijker dan eerdere coronavarianten.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
16 uur geleden