Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog zo'n 20 mensen in quarantainehotel, tien dagen na landing

Nog zo'n 20 mensen in quarantainehotel, tien dagen na landing

BADHOEVEDORP (ANP) - In het quarantainehotel in Badhoevedorp verblijven nog altijd zo'n twintig mensen. Tot deze groep behoren zowel mensen die positief testten nadat ze op Schiphol aankwamen vanuit Zuid-Afrika, inmiddels tien dagen geleden, als hun naasten. Ook zijn er diverse mensen bij die uit isolatie mogen, maar om praktische redenen nog niet direct kunnen vertrekken.

"Vaak moeten nog formaliteiten geregeld worden om de terugreis te kunnen beginnen en moet er een vlucht geboekt worden", legt de GGD Kennemerland uit. De GGD verwacht dat meerdere mensen maandag het hotel zullen verlaten.

Een onbekend aantal mensen zal nog langer moeten blijven. "Dit is een zware opgave voor hen, dat realiseer ik me terdege", laat GGD-directeur Bert van de Velden weten. "Daarom doen we er alles aan om het verblijf zo goed mogelijk te maken door ruimhartig te zijn in het aanbieden van alles wat nodig is." Dagelijks zijn verpleegkundigen aanwezig "voor directe steun" en om vragen te kunnen beantwoorden.

Lichte klachten

Wie nu nog positief test, moet langer in quarantaine blijven. Een mobiele testunit komt vrijwel dagelijks langs om mensen te testen. Geen van de betrokkenen is ernstig ziek. Sommigen hebben lichte klachten, anderen zijn klachtenvrij.

In totaal moesten 44 reizigers op vrijdag 26 november naar het quarantainehotel. Zij hadden positief getest op het coronavirus toen ze terugkwamen vanuit Zuid-Afrika. Tot het massale testen van mensen die op Schiphol aankwamen werd besloten vanwege het opduiken van de Omikron-variant van het virus. Die werd bij achttien van de positief geteste passagiers vastgesteld. Omikron is mogelijk besmettelijker dan eerdere coronavarianten.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

52 minuten geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

2 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

2 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

6 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

7 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

9 uur geleden