Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog zes wasberen uit AquaZoo kwijt, een gevangen met marshmallow

Nog zes wasberen uit AquaZoo kwijt, een gevangen met marshmallow

LEEUWARDEN (ANP) - Zes wasberen van dierenpark AquaZoo in Leeuwarden zijn nog steeds niet gevonden, nadat elf dieren ruim twee weken geleden uit hun gloednieuwe verblijf waren ontsnapt. Het dierenpark doet er alles aan om de ontsnapte wasberen te lokken. Zo is één dier gevangen toen hij de verleiding van marshmallows en kersensiroop niet kon weerstaan, zegt Jeroen Loomeijer, directeur van AquaZoo.

AquaZoo kreeg eind maart twaalf wasberen van Stichting AAP, die exotische dieren in Nederland opvangt. Voor de beren was een nieuw verblijf gebouwd, maar twee stukken gaas bleken niet goed op elkaar aan te sluiten. Daar konden elf beren een gat graven en ervandoor gaan.

Het dierenpark, dat in een bosrijk natuurgebied ligt, heeft vangkooien geplaatst in de hoop de zes nog vermiste wasberen te vangen. Her en der ligt lokaas, zoals zoetigheid en eieren, waar wasberen dol op zijn. Ook medewerkers van de provincie Friesland en van het waterschap zoeken mee. Maar, zegt Loomeijer, nu de dieren al langere tijd in vrijheid zijn, wordt de kans steeds groter dat ze zelf ergens een veilige plek hebben gevonden.

De wasberen zijn gesteriliseerd en gecastreerd en kunnen dus niet voor nageslacht zorgen. De dieren kunnen zich in Nederland goed redden. In Limburg en de Achterhoek leven wilde wasberen die ooit ergens zijn ontsnapt. Als AquaZoo de beren niet terugvindt, zullen ze uiteindelijk in de natuur doodgaan of een verkeersongeluk krijgen, denkt Loomeijer. De teruggevonden wasberen worden voorlopig achter de schermen in het dierenpark verzorgd. De beesten hebben rust nodig om bij te komen van hun verhuizing en hun zwerftocht.

Meer uit Binnenland

DPG komt met gratis digitaal krantenabonnement voor studenten

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media geeft studenten op de universiteit, hogeschool en het mbo een gratis digitaal krantenabonnement op een van de kranten van het concern. Studenten tussen de 16 en 25 jaar komen in aanmerking voor de actie, waarmee DPG zegt betrouwbaar nieuws toegankelijk te willen houden voor deze groep. De studenten kunnen zich vanaf dinsdag abonneren op een DPG-krant naar keuze. Daarmee krijgen ze ook onlinetoegang tot de andere titels van het mediabedrijf.

6 uur geleden
Sonja Barend Award voor derde keer naar Coen Verbraak

HILVERSUM (ANP) - Coen Verbraak is opnieuw de winnaar geworden van de Sonja Barend Award voor het beste televisie-interview van het afgelopen seizoen. Hij is de eerste die voor de derde keer op de erelijst staat. Het winnende gesprek komt uit het HUMAN-programma Over Leven, waarin Verbraak sprak met voormalig strafrechtadvocaat Bram Moszkowicz.

7 uur geleden
Poelifinario voor Jochem Myjer, Soundos El Ahmadi en Jan Beuving

DEN HAAG (ANP) - Jochem Myjer heeft voor de tweede keer een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Myjer ontving de prijs in de categorie Entertainment tijdens het Cabaretgala in het Haagse theater Diligentia, voor zijn voorstelling Net Alsof. In 2018 won de cabaretier al eens met zijn show Adem in, Adem uit.

7 uur geleden
Timmermans doet 'in ieder geval wekelijks' aangifte

HILVERSUM (ANP) - Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA doet "in ieder geval wekelijks wel" aangifte van intimidatie of bedreiging. Eerder maandagmiddag liet zijn woordvoerder weten dat de partij aangifte gaat doen omdat Timmermans zondagmiddag werd geïntimideerd en uitgescholden toen hij op een Amsterdams terras werd geïnterviewd door RTL Nieuws. Dat is niet voor het eerst, vertelde Timmermans maandagavond in het Verkiezingscafé van Dit is de Dag op NPO Radio 1.

9 uur geleden
Weer aanhouding om ontvoering Hoofddorp, gebruikte auto gevonden

LOOS/ROTTERDAM (ANP) - Een 24-jarige man uit het Franse Loos is zondagavond aangehouden als zevende verdachte rond de ontvoering van de vrouw (49) uit Hoofddorp. Zij werd woensdagochtend onderweg naar haar werk meegenomen, zondagavond meldde ze zich weer bij haar eigen huis. De auto waarmee ze vermoedelijk is ontvoerd, is zondag gevonden in Rotterdam, meldt de politie maandag.

15 uur geleden
ProRail ziet rapport over spoor als 'stevige waarschuwing'

UTRECHT (ANP) - ProRail-topman John Voppen noemt het rapport waaruit blijkt dat het Nederlandse spoor kwetsbaar is voor sabotage en cyberaanvallen "een stevige waarschuwing". Volgens hem is het spoor "strategisch ontzettend belangrijk" en moet worden ingezet op het vergroten van de weerbaarheid ervan.

16 uur geleden
Verdachte in zaak dood broer zangeres S10: ik ben onschuldig

HAARLEM (ANP) - De 30-jarige Richie F. uit Hoorn ontkent dat hij betrokken was bij de dood van de tweelingbroer van zangeres S10. "Ik heb niets te maken met de gijzeling en niets te maken met zijn dood. Ik ben onschuldig", zei F. maandag in de rechtbank in Haarlem.

16 uur geleden