Nog zes wasberen uit AquaZoo kwijt, een gevangen met marshmallow
LEEUWARDEN (ANP) - Zes wasberen van dierenpark AquaZoo in Leeuwarden zijn nog steeds niet gevonden, nadat elf dieren ruim twee weken geleden uit hun gloednieuwe verblijf waren ontsnapt. Het dierenpark doet er alles aan om de ontsnapte wasberen te lokken. Zo is één dier gevangen toen hij de verleiding van marshmallows en kersensiroop niet kon weerstaan, zegt Jeroen Loomeijer, directeur van AquaZoo.
AquaZoo kreeg eind maart twaalf wasberen van Stichting AAP, die exotische dieren in Nederland opvangt. Voor de beren was een nieuw verblijf gebouwd, maar twee stukken gaas bleken niet goed op elkaar aan te sluiten. Daar konden elf beren een gat graven en ervandoor gaan.
Het dierenpark, dat in een bosrijk natuurgebied ligt, heeft vangkooien geplaatst in de hoop de zes nog vermiste wasberen te vangen. Her en der ligt lokaas, zoals zoetigheid en eieren, waar wasberen dol op zijn. Ook medewerkers van de provincie Friesland en van het waterschap zoeken mee. Maar, zegt Loomeijer, nu de dieren al langere tijd in vrijheid zijn, wordt de kans steeds groter dat ze zelf ergens een veilige plek hebben gevonden.
De wasberen zijn gesteriliseerd en gecastreerd en kunnen dus niet voor nageslacht zorgen. De dieren kunnen zich in Nederland goed redden. In Limburg en de Achterhoek leven wilde wasberen die ooit ergens zijn ontsnapt. Als AquaZoo de beren niet terugvindt, zullen ze uiteindelijk in de natuur doodgaan of een verkeersongeluk krijgen, denkt Loomeijer. De teruggevonden wasberen worden voorlopig achter de schermen in het dierenpark verzorgd. De beesten hebben rust nodig om bij te komen van hun verhuizing en hun zwerftocht.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
16 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
1 dag geleden