Nog zes verdachten veroordeeld in Paramaribo
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse krijgsraad heeft vrijdagmiddag en -avond zes militairen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij het vermoorden van 15 critici van het bewind van Desi Bouterse in december 1982. Benny Brondenstein, Ernst Gefferie en Iwan Dijksteel kregen elk 15 jaar cel opgelegd, terwijl Stephanus Dendoe, Kenneth Kempes en Luciën Lewis 10 jaar.
Net als bij hoofdverdachte Bouterse, die twintig jaar cel heeft gekregen, is geen gevangenneming gelast. Het Openbaar Ministerie had tegen allen 20 jaar cel geëist. De overige verdachten zijn vrijgesproken door de krijgsraad.
Bouterse is nu nog op staatsbezoek in China, maar keert zondag terug naar zijn land.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
3 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
8 uur geledenSAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.
10 uur geleden