Nog zes mensen vast na pro-Palestijns protest in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Zes mensen die maandag werden aangehouden bij het pro-Palestijnse protest in Amsterdam, zitten nog vast. Volgens de politie zijn er in totaal bij de demonstratie 322 betogers opgepakt, in bussen weggevoerd en vervolgens heengezonden. Gedurende de dag werden nog eens 26 personen gearresteerd voor onder meer belediging, verstoren van de openbare orde, mishandeling, vernieling en het afsteken van vuurwerk.
De grote groep actievoerders werd aangehouden toen de stoet via de Nieuwezijds Voorburgwal naar de Dam ging, nadat burgemeester Femke Halsema de demonstratie had beëindigd. Op de Dam was op dat moment een herdenking over de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober vorig jaar. De politie hield de demonstranten tegen, waarop ze allemaal werden aangehouden. In bussen zijn ze overgebracht naar een plek in Amsterdam-Noord, waar ze werden vrijgelaten.
Volgens de politie is een persoon "in de groep onwel geraakt" en met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Van de politie is niemand gewond geraakt, aldus de woordvoerder.
Vooraf had burgemeester Femke Halsema gemeld dat het dragen van gezichtsbedekkende kleding, met als doel de orde te verstoren of strafbare feiten te plegen, niet was toegestaan. Veel demonstranten hadden zich hier niet aan gehouden. Op de vraag waarom de politie hier niet tegen heeft opgetreden, zei een woordvoerster van de burgemeester: "De politie maakt de afweging of optreden kan leiden tot escalatie en treedt op als er ook sprake is van strafbare feiten of vrees voor wanordelijkheden. En heeft dat ook gedaan." De politiewoordvoerder voegt daaraan toe dat alleen het dragen van gezichtsbedekking niet verboden is, maar wel als dat gepaard gaat met misdragingen. "We maken constant de afweging of optreden kan leiden tot escalatie."
Halsema zei maandagavond al dat ze de voorgevallen incidenten als "het moedwillig opzoeken van de confrontatie met andere demonstranten of politie, het blokkeren van trams en het niet opvolgen van de voorschriften van het gezag en aanwijzingen van de politie" onacceptabel vindt.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
16 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
59 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
8 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
16 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
18 uur geleden