Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog zes medewerkers VN-vluchtelingenorganisatie gedood in Gaza

Nog zes medewerkers VN-vluchtelingenorganisatie gedood in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zes medewerkers van de Palestijnse vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties (UNRWA) zijn binnen 24 uur omgekomen in de Gazastrook. Dat heeft het bureau voor coördinatie van humanitaire aangelegenheden van de Verenigde Naties (OCHA) dinsdagochtend bekendgemaakt. In totaal zijn in het recente conflict 35 mensen die voor het UNRWA werkten om het leven gekomen.

De organisatie helpt de miljoenen Palestijnse vluchtelingen op de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en Oost-Jeruzalem, maar werkt ook in Jordanië, Libanon en Syrië. Volgens het OCHA is bijna de helft van de 1,4 miljoen mensen die in Gaza hun huis hebben moeten verlaten terechtgekomen in een van de opvangfaciliteiten van het UNRWA.

De organisatie waarschuwde zondag te vrezen dat ze binnen drie dagen zonder brandstof zou komen te zitten. "Zonder brandstof is er geen water en zijn er geen functionerende ziekenhuizen of bakkerijen. Zonder brandstof is er geen hulp", aldus het UNRWA.

Meer uit Buitenland

Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

1 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

5 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

7 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

10 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

11 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

12 uur geleden