Nog zes medewerkers VN-vluchtelingenorganisatie gedood in Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zes medewerkers van de Palestijnse vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties (UNRWA) zijn binnen 24 uur omgekomen in de Gazastrook. Dat heeft het bureau voor coördinatie van humanitaire aangelegenheden van de Verenigde Naties (OCHA) dinsdagochtend bekendgemaakt. In totaal zijn in het recente conflict 35 mensen die voor het UNRWA werkten om het leven gekomen.
De organisatie helpt de miljoenen Palestijnse vluchtelingen op de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en Oost-Jeruzalem, maar werkt ook in Jordanië, Libanon en Syrië. Volgens het OCHA is bijna de helft van de 1,4 miljoen mensen die in Gaza hun huis hebben moeten verlaten terechtgekomen in een van de opvangfaciliteiten van het UNRWA.
De organisatie waarschuwde zondag te vrezen dat ze binnen drie dagen zonder brandstof zou komen te zitten. "Zonder brandstof is er geen water en zijn er geen functionerende ziekenhuizen of bakkerijen. Zonder brandstof is er geen hulp", aldus het UNRWA.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
41 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
2 uur geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
2 uur geleden