Nog weinig schade verhaald op daders coronarellen
DEN HAAG (ANP) - Van de schadevergoedingen die werden opgelegd aan mensen die vorig jaar betrokken waren bij de zogenoemde coronarellen is nog maar weinig geld geïnd. Van de ruim 551.000 euro die 55 veroordeelden in totaal moeten betalen, is een jaar later minder dan 37.000 euro geïnd, schrijft minister Dilan Yesilgöz (Justitie en Veiligheid) aan de Tweede Kamer.
De rellen braken vorig jaar januari uit in verschillende steden, nadat de avondklok was ingevoerd. Het geld is bedoeld voor "70 benadeelde partijen", aldus de minister. Van de 55 daders over wie de minister het heeft, liggen de opgelegde schadevergoedingen bij het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In nog eens 180 andere zaken heeft de rechter al een straf opgelegd, maar deze zijn nog niet bij het CJIB beland. Mogelijk zitten daar nog meer schadevergoedingen tussen.
Ondernemers die getroffen werden konden zich in eerste instantie tot hun verzekeraar richten. Voor schade die niet langs die weg werd vergoed, richtte de overheid een regeling op. Via die "Regeling bedrijvenschade coronarellen is aan 36 ondernemers een bedrag van 228.150 euro vergoed", schrijft Yesilgöz.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde vorige week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.
34 minuten geledenELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.
52 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
3 uur geleden