Nog weinig schade verhaald op daders coronarellen
DEN HAAG (ANP) - Van de schadevergoedingen die werden opgelegd aan mensen die vorig jaar betrokken waren bij de zogenoemde coronarellen is nog maar weinig geld geïnd. Van de ruim 551.000 euro die 55 veroordeelden in totaal moeten betalen, is een jaar later minder dan 37.000 euro geïnd, schrijft minister Dilan Yesilgöz (Justitie en Veiligheid) aan de Tweede Kamer.
De rellen braken vorig jaar januari uit in verschillende steden, nadat de avondklok was ingevoerd. Het geld is bedoeld voor "70 benadeelde partijen", aldus de minister. Van de 55 daders over wie de minister het heeft, liggen de opgelegde schadevergoedingen bij het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In nog eens 180 andere zaken heeft de rechter al een straf opgelegd, maar deze zijn nog niet bij het CJIB beland. Mogelijk zitten daar nog meer schadevergoedingen tussen.
Ondernemers die getroffen werden konden zich in eerste instantie tot hun verzekeraar richten. Voor schade die niet langs die weg werd vergoed, richtte de overheid een regeling op. Via die "Regeling bedrijvenschade coronarellen is aan 36 ondernemers een bedrag van 228.150 euro vergoed", schrijft Yesilgöz.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
7 uur geleden