'Nog weinig claims en klachten over geannuleerde vluchten'
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en ticketclaimbedrijf EUclaim zeggen dat zij nog geen extra drukte merken als gevolg van vluchten die in verband met het nieuwe coronavirus zijn geannuleerd. Meerdere luchtvaartmaatschappijen schrapten afgelopen tijd vluchten naar bestemmingen in Italiƫ en China.
"Ik heb de indruk dat bij ons vooral vragen binnenkomen. Klachten niet zozeer", zegt een woordvoerder van de Consumentenbond. "In de hoeveelheid vragen zien wij wel een toename. Afgelopen vier weken waren dat er 52."
Een woordvoerder van EUclaim zegt dat het bedrijf, dat vergoedingen claimt bij luchtvaartmaatschappijen namens klanten, het niet drukker heeft dan normaal ondanks het feit dat door het coronavirus veel vluchten zijn geannuleerd. "Dat komt omdat vluchten die vanwege een negatief reisadvies worden gecanceld gevallen van overmacht zijn. Dan is het simpelweg niet claimbaar."
Een juriste van EUclaim legt uit dat het anders zit bij vluchten die worden gecanceld zonder dat sprake is van een negatief reisadvies. "Als een vlucht niet doorgaat omdat een luchtvaartmaatschappij niet met halfvolle vliegtuigen wil vliegen, is er wel een kans dat mensen geld terugzien."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
5 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.
7 uur geleden