
Nog weinig bekend over explosie bij Drents Museum
ASSEN (ANP) - Er is nog weinig meer bekend over de explosie en inbraak of poging daartoe bij het Drents Museum in Assen. De politie wil niet kwijt of er iets is buitgemaakt en verwijst naar een persmoment dat om 12.00 uur in het museum wordt gehouden.
Behalve de directeur van het museum, Harry Tupan, is daar ook de 'driehoek' aanwezig: politie, Openbaar Ministerie en de burgemeester van Assen, Marco Out.
De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van brand bij het Drents Museum. Daar bleek dat er een explosief was afgegaan, waardoor er ruiten waren gesneuveld. Of er iets is buitgemaakt, is niet bekend. De ruiten waren zaterdagochtend al gerepareerd.
Dit zou het laatste weekend zijn van de grote tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver met tientallen schatten uit het oude Roemeniƫ. Het Drents Museum is het hele weekend gesloten.
Meer uit Binnenland
VESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.
13 uur geleden