Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente

Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - De Grolsch Veste is donderdag om 21.00 uur lang niet helemaal gevuld als de voetbalsters van FC Twente beginnen aan hun eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Met nog twee dagen te gaan staat de teller voor het duel met topclub Chelsea op ongeveer 3000 verkochte kaarten, een tiende van de capaciteit van het stadion.

Een woordvoerder van FC Twente verwacht dat de belangstelling nog wel iets toeneemt. Vorig seizoen waren er bij het verloren Champions League-kwalificatieduel met het Zweedse BK Häcken 8000 mensen.

Bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal blijkt de aanvangstijd, door het vaak jongere publiek, belangrijk voor het aantal toeschouwers. Op de eerste Champions League-groepswedstrijd van de Ajax-vrouwen vorig seizoen in de Johan Cruijff ArenA tegen Paris Saint-Germain, die eveneens om 21.00 uur begon, kwamen zo'n 13.000 mensen af. Bij Ajax' tweede groepsduel met Bayern, dat om 18.45 uur begon, waren ruim 18.000 toeschouwers.

Record

In de kwartfinale van Ajax tegen Chelsea, waarvan de aftrap ook vroeg op de avond was, verdubbelde dat zelfs bijna tot een kleine 36.000. Dat is tot nu toe het record voor een vrouwenvoetbalwedstrijd in Nederland.

Landskampioen FC Twente neemt het over een maand in de Champions League in De Grolsch Veste ook nog op tegen Real Madrid en een maand later tegen Celtic. De ploeg van trainer Joran Pot won vorige week het eerste groepsduel bij Celtic met 2-0.

Normaal gesproken spelen de voetbalsters van Twente hun thuiswedstrijden op Sportpark Schreurserve.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

9 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

10 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

12 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

12 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

14 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

14 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

17 uur geleden