Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - De Grolsch Veste is donderdag om 21.00 uur lang niet helemaal gevuld als de voetbalsters van FC Twente beginnen aan hun eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Met nog twee dagen te gaan staat de teller voor het duel met topclub Chelsea op ongeveer 3000 verkochte kaarten, een tiende van de capaciteit van het stadion.
Een woordvoerder van FC Twente verwacht dat de belangstelling nog wel iets toeneemt. Vorig seizoen waren er bij het verloren Champions League-kwalificatieduel met het Zweedse BK Häcken 8000 mensen.
Bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal blijkt de aanvangstijd, door het vaak jongere publiek, belangrijk voor het aantal toeschouwers. Op de eerste Champions League-groepswedstrijd van de Ajax-vrouwen vorig seizoen in de Johan Cruijff ArenA tegen Paris Saint-Germain, die eveneens om 21.00 uur begon, kwamen zo'n 13.000 mensen af. Bij Ajax' tweede groepsduel met Bayern, dat om 18.45 uur begon, waren ruim 18.000 toeschouwers.
Record
In de kwartfinale van Ajax tegen Chelsea, waarvan de aftrap ook vroeg op de avond was, verdubbelde dat zelfs bijna tot een kleine 36.000. Dat is tot nu toe het record voor een vrouwenvoetbalwedstrijd in Nederland.
Landskampioen FC Twente neemt het over een maand in de Champions League in De Grolsch Veste ook nog op tegen Real Madrid en een maand later tegen Celtic. De ploeg van trainer Joran Pot won vorige week het eerste groepsduel bij Celtic met 2-0.
Normaal gesproken spelen de voetbalsters van Twente hun thuiswedstrijden op Sportpark Schreurserve.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
30 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
15 uur geleden