Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - De Grolsch Veste is donderdag om 21.00 uur lang niet helemaal gevuld als de voetbalsters van FC Twente beginnen aan hun eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Met nog twee dagen te gaan staat de teller voor het duel met topclub Chelsea op ongeveer 3000 verkochte kaarten, een tiende van de capaciteit van het stadion.
Een woordvoerder van FC Twente verwacht dat de belangstelling nog wel iets toeneemt. Vorig seizoen waren er bij het verloren Champions League-kwalificatieduel met het Zweedse BK Häcken 8000 mensen.
Bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal blijkt de aanvangstijd, door het vaak jongere publiek, belangrijk voor het aantal toeschouwers. Op de eerste Champions League-groepswedstrijd van de Ajax-vrouwen vorig seizoen in de Johan Cruijff ArenA tegen Paris Saint-Germain, die eveneens om 21.00 uur begon, kwamen zo'n 13.000 mensen af. Bij Ajax' tweede groepsduel met Bayern, dat om 18.45 uur begon, waren ruim 18.000 toeschouwers.
Record
In de kwartfinale van Ajax tegen Chelsea, waarvan de aftrap ook vroeg op de avond was, verdubbelde dat zelfs bijna tot een kleine 36.000. Dat is tot nu toe het record voor een vrouwenvoetbalwedstrijd in Nederland.
Landskampioen FC Twente neemt het over een maand in de Champions League in De Grolsch Veste ook nog op tegen Real Madrid en een maand later tegen Celtic. De ploeg van trainer Joran Pot won vorige week het eerste groepsduel bij Celtic met 2-0.
Normaal gesproken spelen de voetbalsters van Twente hun thuiswedstrijden op Sportpark Schreurserve.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
16 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
18 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
18 uur geleden