Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente

Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - De Grolsch Veste is donderdag om 21.00 uur lang niet helemaal gevuld als de voetbalsters van FC Twente beginnen aan hun eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Met nog twee dagen te gaan staat de teller voor het duel met topclub Chelsea op ongeveer 3000 verkochte kaarten, een tiende van de capaciteit van het stadion.

Een woordvoerder van FC Twente verwacht dat de belangstelling nog wel iets toeneemt. Vorig seizoen waren er bij het verloren Champions League-kwalificatieduel met het Zweedse BK Häcken 8000 mensen.

Bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal blijkt de aanvangstijd, door het vaak jongere publiek, belangrijk voor het aantal toeschouwers. Op de eerste Champions League-groepswedstrijd van de Ajax-vrouwen vorig seizoen in de Johan Cruijff ArenA tegen Paris Saint-Germain, die eveneens om 21.00 uur begon, kwamen zo'n 13.000 mensen af. Bij Ajax' tweede groepsduel met Bayern, dat om 18.45 uur begon, waren ruim 18.000 toeschouwers.

Record

In de kwartfinale van Ajax tegen Chelsea, waarvan de aftrap ook vroeg op de avond was, verdubbelde dat zelfs bijna tot een kleine 36.000. Dat is tot nu toe het record voor een vrouwenvoetbalwedstrijd in Nederland.

Landskampioen FC Twente neemt het over een maand in de Champions League in De Grolsch Veste ook nog op tegen Real Madrid en een maand later tegen Celtic. De ploeg van trainer Joran Pot won vorige week het eerste groepsduel bij Celtic met 2-0.

Normaal gesproken spelen de voetbalsters van Twente hun thuiswedstrijden op Sportpark Schreurserve.

Meer uit Voetbal

Rashford leidt FC Barcelona langs Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.

9 uur geleden
Manchester City rekent in Champions League af met tiental Napoli

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.

9 uur geleden
Voetbalsters FC Twente overtuigend naar Champions League

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.

11 uur geleden
Club Brugge begint Champions League met ruime zege op AS Monaco

BRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.

11 uur geleden
Voetbalsters Ajax na PSV ook naar tweede voorronde Europa Cup

GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.

14 uur geleden
Benfica stelt Mourinho aan als opvolger van Lage

LISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.

15 uur geleden
KNVB beraadt zich na toelichting hof in zaak-Vitesse

ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.

20 uur geleden