Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente

Nog weinig animo voor eerste CL-thuisduel voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - De Grolsch Veste is donderdag om 21.00 uur lang niet helemaal gevuld als de voetbalsters van FC Twente beginnen aan hun eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Met nog twee dagen te gaan staat de teller voor het duel met topclub Chelsea op ongeveer 3000 verkochte kaarten, een tiende van de capaciteit van het stadion.

Een woordvoerder van FC Twente verwacht dat de belangstelling nog wel iets toeneemt. Vorig seizoen waren er bij het verloren Champions League-kwalificatieduel met het Zweedse BK Häcken 8000 mensen.

Bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal blijkt de aanvangstijd, door het vaak jongere publiek, belangrijk voor het aantal toeschouwers. Op de eerste Champions League-groepswedstrijd van de Ajax-vrouwen vorig seizoen in de Johan Cruijff ArenA tegen Paris Saint-Germain, die eveneens om 21.00 uur begon, kwamen zo'n 13.000 mensen af. Bij Ajax' tweede groepsduel met Bayern, dat om 18.45 uur begon, waren ruim 18.000 toeschouwers.

Record

In de kwartfinale van Ajax tegen Chelsea, waarvan de aftrap ook vroeg op de avond was, verdubbelde dat zelfs bijna tot een kleine 36.000. Dat is tot nu toe het record voor een vrouwenvoetbalwedstrijd in Nederland.

Landskampioen FC Twente neemt het over een maand in de Champions League in De Grolsch Veste ook nog op tegen Real Madrid en een maand later tegen Celtic. De ploeg van trainer Joran Pot won vorige week het eerste groepsduel bij Celtic met 2-0.

Normaal gesproken spelen de voetbalsters van Twente hun thuiswedstrijden op Sportpark Schreurserve.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles verlengt trainingskamp door winterweer

ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

13 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

13 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

15 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

16 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

16 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

16 uur geleden