Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog volop overleg over maatregelen basisonderwijs

Nog volop overleg over maatregelen basisonderwijs

DEN HAAG (ANP) - Basisscholen gaan maandag weer open, maar de vraag is nog hoe ze dat precies moeten gaan aanpakken. Daarover wordt dinsdag nog volop overleg gevoerd, zowel in Den Haag als elders. "Wij willen bijvoorbeeld graag weten welke maatregelen verplicht zijn en welke een advies", zegt een woordvoerder van de PO-Raad, de vereniging van schoolbesturen in het basisonderwijs. "Iedereen overlegt momenteel met iedereen, het is een grote bijenkorf."

De PO-Raad heeft zelf onder meer overleg gevoerd met zo'n zeshonderd schoolbesturen uit de achterban. De sectororganisatie hoopt woensdag antwoord te kunnen geven op de prangende "hoe-vraag", aldus de zegsman. "Hoe snel het gaat, hangt wel echt van het kabinet en het ministerie van Onderwijs af. Zij moeten beslissen. Wij willen graag meedenken over wat haalbaar en uitvoerbaar is."

"Wij willen open op een zo veilig mogelijke manier", geeft Ingrid Sluiter, bestuurder SKPO (Stichting Katholiek en Protestant Christelijk Onderwijs) Eindhoven aan. Ze noemt het een enorme uitdaging. "We kunnen niet zomaar alles weer doen als voor de pandemie. Wat doe je bijvoorbeeld met het snotneuzenbeleid?" Ook bij de Almeerse Scholen Groep gaan ze open, maar hoe precies is dinsdag nog niet duidelijk. "Medewerkers moeten zich veilig voelen en ouders moeten weten dat ze hun kind veilig bij ons achterlaten, het moet allemaal zorgvuldig gebeuren", aldus een woordvoerster. Een deel van de puzzel is al wel gelegd, geeft ze aan. "Er komen nu geen ouders in de scholen en dat blijft zo. Maar hoe zit het met mondkapjes? Dat soort dingen moet wel duidelijk worden gecommuniceerd."

Contacten van leerlingen beperken

Duidelijk is wel dat het advies van het Outbreak Management Team (OMT) over de openstelling van de scholen zwaar weegt. Het OMT raadt onder meer aan om als een leerling besmet raakt de hele klas te laten testen en een paar dagen naar huis te sturen. Verder suggereert het OMT om het aantal contacten van leerlingen te beperken, bijvoorbeeld door ze in vaste kleine groepjes te laten samenwerken. Voor groep 7 en 8 denkt het OMT aan een systeem met koppels, zogeheten 'buddy's'. Die hoeven geen afstand van elkaar te houden, maar wel van de andere leerlingen.

Leerlingen op de gang mondkapjes laten dragen is ook het overwegen waard voor de hoogste groepen, vinden de gezondheidsexperts. Daarnaast kunnen leraren die lesgeven aan groep 7 en 8 eventueel een mondkapje opzetten.

Oudere kinderen

Oudere kinderen spelen een grotere rol in de verspreiding van het virus dan jongere kinderen. Het OMT stelt bovendien dat kinderen vaker klachten lijken te ontwikkelen als ze de Britse variant van het virus krijgen. "Mede doordat zij vaker klachten ontwikkelen, gaat de doorgifte wat sneller en uitgebreider", stelde het OMT in het laatste advies, dat maandag openbaar werd. De Britse variant is inmiddels goed voor ongeveer twee derde van alle nieuwe besmettingen, schat het RIVM.

Leraren en andere medewerkers in het onderwijs willen snel duidelijkheid over de invulling van de maatregelen. De Algemene Onderwijsbond (AOb) liet eerder al weten dat de zorgen van het personeel nog niet zijn weggenomen. "De meeste mensen willen natuurlijk het liefst weer voor een klas vol kinderen", zei AOb-bestuurder Jelmer Evers. "Maar dat moet wel verantwoord zijn."

Meer uit Binnenland

Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

26 minuten geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

1 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

1 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

3 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

4 uur geleden
Celstraf voor oproepen tot grenscontroles door burgers

ASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.

6 uur geleden
OM eist celstraf voor oproepen tot grenscontroles door burgers

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.

6 uur geleden