Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog vijftien arrestaties voor supportersrellen bij ADO Den Haag

Nog vijftien arrestaties voor supportersrellen bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Vijftien mensen zijn in de afgelopen dagen gearresteerd voor de supportersrellen rond de promotiewedstrijd tussen ADO Den Haag en Excelsior Rotterdam eind mei. Ze zijn tussen de 16 en 50 jaar oud en komen allemaal uit Den Haag en omstreken.

De politie heeft onlangs beelden van hooligans tijdens de ongeregeldheden gedeeld. "Naar aanleiding van binnengekomen tips en het verdere onderzoek" zijn de nieuwe verdachten opgepakt.

In totaal zijn nu 23 verdachten aangehouden, meldt de politie donderdag. De eerste vier ADO-supporters zijn onlangs veroordeeld tot gevangenisstraffen van enkele maanden.

Stadionverbod

ADO Den Haag en Excelsior speelden eind mei de beslissende wedstrijd om promotie naar de Eredivisie. De Haagse club leidde het thuisduel met 3-0 en leek zeker van de winst, maar in de slotfase kwamen de Rotterdammers terug tot 3-3. In de verlenging kwam ADO weer op voorsprong, maar Excelsior maakte opnieuw gelijk en nam de strafschoppen uiteindelijk beter. Daardoor spelen de Rotterdammers volgend jaar in de Eredivisie en moet ADO nog minstens een jaar doorbrengen in de Eerste Divisie.

Vanwege ongeregeldheden werd de wedstrijd meerdere keren stilgelegd. Na afloop raakten vele tientallen ADO-hooligans buiten het stadion slaags met de Mobiele Eenheid. Ze gooiden vuurwerk, stenen, stoeptegels, ijzeren palen van verkeersborden en andere spullen naar de politie, die charges uitvoerde om de menigte te verdrijven. Een agent kreeg een klap met een regenpijp in het gezicht. Iemand anders sloeg met een kettingslot op de rug van een diensthond. Ook werd er een brandende fakkel onder een hond gegooid, aldus de politie.

Het was meerdere mensen met een stadionverbod gelukt het stadion binnen te komen en de wedstrijd bij te wonen, erkende de club. Vanwege de rellen moet ADO sowieso de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen zonder publiek spelen. Voetbalbond KNVB legde die straf op. De gemeente bekijkt nog of ADO later wel weer supporters mag toelaten. Dat hangt af van de maatregelen die de club neemt om herhaling te voorkomen.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

35 minuten geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

2 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

3 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

3 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

6 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

7 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

7 uur geleden