Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog vijftien arrestaties voor supportersrellen bij ADO Den Haag

Nog vijftien arrestaties voor supportersrellen bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Vijftien mensen zijn in de afgelopen dagen gearresteerd voor de supportersrellen rond de promotiewedstrijd tussen ADO Den Haag en Excelsior Rotterdam eind mei. Ze zijn tussen de 16 en 50 jaar oud en komen allemaal uit Den Haag en omstreken.

De politie heeft onlangs beelden van hooligans tijdens de ongeregeldheden gedeeld. "Naar aanleiding van binnengekomen tips en het verdere onderzoek" zijn de nieuwe verdachten opgepakt.

In totaal zijn nu 23 verdachten aangehouden, meldt de politie donderdag. De eerste vier ADO-supporters zijn onlangs veroordeeld tot gevangenisstraffen van enkele maanden.

Stadionverbod

ADO Den Haag en Excelsior speelden eind mei de beslissende wedstrijd om promotie naar de Eredivisie. De Haagse club leidde het thuisduel met 3-0 en leek zeker van de winst, maar in de slotfase kwamen de Rotterdammers terug tot 3-3. In de verlenging kwam ADO weer op voorsprong, maar Excelsior maakte opnieuw gelijk en nam de strafschoppen uiteindelijk beter. Daardoor spelen de Rotterdammers volgend jaar in de Eredivisie en moet ADO nog minstens een jaar doorbrengen in de Eerste Divisie.

Vanwege ongeregeldheden werd de wedstrijd meerdere keren stilgelegd. Na afloop raakten vele tientallen ADO-hooligans buiten het stadion slaags met de Mobiele Eenheid. Ze gooiden vuurwerk, stenen, stoeptegels, ijzeren palen van verkeersborden en andere spullen naar de politie, die charges uitvoerde om de menigte te verdrijven. Een agent kreeg een klap met een regenpijp in het gezicht. Iemand anders sloeg met een kettingslot op de rug van een diensthond. Ook werd er een brandende fakkel onder een hond gegooid, aldus de politie.

Het was meerdere mensen met een stadionverbod gelukt het stadion binnen te komen en de wedstrijd bij te wonen, erkende de club. Vanwege de rellen moet ADO sowieso de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen zonder publiek spelen. Voetbalbond KNVB legde die straf op. De gemeente bekijkt nog of ADO later wel weer supporters mag toelaten. Dat hangt af van de maatregelen die de club neemt om herhaling te voorkomen.

Meer uit Voetbal

Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

11 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

14 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

17 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

17 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

17 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

17 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

19 uur geleden