Nog vier fans Udinese krijgen jarenlang stadionverbod na racisme
UDINE (ANP/RTR) - Nog vier supporters van de Italiaanse voetbalclub Udinese hebben een stadionverbod gekregen na hun racistische uitlatingen tegenover AC Milan-doelman Mike Maignan afgelopen weekend. De politie heeft de vier daders geïdentificeerd op basis van videobeelden en een stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Dat is het maximum voor een eerste overtreding.
Udinese deelde zelf maandag al een eerste levenslang stadionverbod uit aan een geïdentificeerde dader. De nummer 16 van de Serie A wil hard optreden en heeft gezegd daders voor altijd de toegang tot het stadion te willen verbieden. De club zelf is inmiddels gestraft met één thuisduel zonder publiek na het racisme.
Fans van het thuisspelende Udinese lieten zich zaterdag aanhoudend racistisch uit tegen de Franse international Maignan, die is geboren in Frans-Guyana. Na ruim een half uur vond Maignan het genoeg en liep hij van het veld. Zijn ploeggenoten volgden. Na een onderbreking van zo'n vijf minuten ging het duel verder. Milan won het duel met 3-2.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
4 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
6 uur geleden