Nog verschillende wegen dicht bij grens België door boerenprotest
DEN HAAG (ANP) - Ook vrijdagochtend zijn nog verschillende grensovergangen met Nederland geblokkeerd door Belgische boeren. In de nacht van donderdag op vrijdag, vlak voor middernacht, wierpen protesterende boeren aan de Belgische kant de eerste blokkades op.
Vrijdag rond 06.30 uur zijn er nog blokkades op de A4 tussen Bergen op Zoom en Antwerpen, de A16 tussen Breda en Antwerpen en de A67 tussen Eindhoven en Antwerpen, meldt een woordvoerder van de ANWB. Rijkswaterstaat heeft de snelwegen op een logisch punt in Nederland al afgesloten in verband met de blokkades, zodat verkeer nog wel goed weg kan komen, vertelt de woordvoerder verder.
Omrijden kan onder meer via Limburg over de A2 tussen Maastricht en Luik, de A76 tussen Stein en Maasmechelen en de Westerscheldetunnel, de N62. De ANWB waarschuwt wel voor flink wat extra reistijd voor weggebruikers die last hebben van de afsluitingen. "Maar tijdens de vrijdagochtendspits is het nooit druk. Vooral voor de logistieke sectoren kan het heel vervelend zijn."
Lokaal kunnen de blokkades ook leiden tot extra verkeer op de weg, waarschuwt hij verder. Vooral vanuit België staat het volgens de ANWB vast voor de afsluitingen, in Nederland nauwelijks. Alleen bij Zundert, naast de A16 ziet de ANWB vrijdagochtend vroeg veel sluipverkeer de grens overgaan vanuit Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
12 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
14 uur geleden