Nog verschillende wegen dicht bij grens België door boerenprotest
DEN HAAG (ANP) - Ook vrijdagochtend zijn nog verschillende grensovergangen met Nederland geblokkeerd door Belgische boeren. In de nacht van donderdag op vrijdag, vlak voor middernacht, wierpen protesterende boeren aan de Belgische kant de eerste blokkades op.
Vrijdag rond 06.30 uur zijn er nog blokkades op de A4 tussen Bergen op Zoom en Antwerpen, de A16 tussen Breda en Antwerpen en de A67 tussen Eindhoven en Antwerpen, meldt een woordvoerder van de ANWB. Rijkswaterstaat heeft de snelwegen op een logisch punt in Nederland al afgesloten in verband met de blokkades, zodat verkeer nog wel goed weg kan komen, vertelt de woordvoerder verder.
Omrijden kan onder meer via Limburg over de A2 tussen Maastricht en Luik, de A76 tussen Stein en Maasmechelen en de Westerscheldetunnel, de N62. De ANWB waarschuwt wel voor flink wat extra reistijd voor weggebruikers die last hebben van de afsluitingen. "Maar tijdens de vrijdagochtendspits is het nooit druk. Vooral voor de logistieke sectoren kan het heel vervelend zijn."
Lokaal kunnen de blokkades ook leiden tot extra verkeer op de weg, waarschuwt hij verder. Vooral vanuit België staat het volgens de ANWB vast voor de afsluitingen, in Nederland nauwelijks. Alleen bij Zundert, naast de A16 ziet de ANWB vrijdagochtend vroeg veel sluipverkeer de grens overgaan vanuit Nederland.
Meer uit Binnenland
LUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.
29 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - Er is een cultuurverandering nodig waarbij vrouwen als gelijkwaardig worden gezien aan mannen en waarin dit in alles wordt uitgedragen. Dat zegt Michelle Rasch, data-analist online-criminaliteit en geweld tegen vrouwen, naar aanleiding van het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. Donderdag werd bekend dat daar na een groot onderzoek van de politie meerdere aanhoudingen voor zijn verricht.
38 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) kijkt uit naar de start van het Europese asiel- en migratiepact. "Dat draagt echt bij aan meer grip op migratie", zei hij donderdag in Luxemburg. Maar de grootste opgave is om buiten Europa maatregelen te treffen om te voorkomen dat mensen naar de EU komen, zei de minister na afloop van de vergadering van EU-ministers van Migratie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof heeft donderdag een 23-jarige Amsterdammer veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor de gewelddadige beroving van ex-autocoureur Robert Doornbos. Dat gebeurde op 18 maart 2023 in Amsterdam-Buitenveldert.
1 uur geledenGIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.
6 uur geleden