
Nog veertien vrachtwagens met hulpgoederen bereiken Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Veertien vrachtwagens met hulpgoederen zijn zondagavond vanuit Egypte de Gazastrook binnengereden. Dat meldt een woordvoerder van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Het is het derde konvooi met hulpgoederen in twee dagen tijd.
Eerder zondag meldde de UNRWA dat de eerste tankwagens de Gazastrook waren binnengereden sinds het uitbreken van de oorlog tussen de Gazaanse militanten van Hamas en Israël. Het ging om zes trucks met brandstof om generatoren van twee ziekenhuizen van stroom te voorzien.
De hulp wordt aangevoerd via Rafah, de enige grensovergang die niet door Israël wordt gecontroleerd. Vrachtwagens worden daar geïnspecteerd voordat ze het Palestijnse kustgebied kunnen binnenrijden.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Inlichtingendiensten uit twaalf westerse landen, waaronder Nederland, waarschuwen voor Russische hackpogingen om de hulp aan Oekraïne te verstoren. Achter de aanvallen zit een cybereenheid van de Russische militaire inlichtingendienst GROe die in 2018 probeerde de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag te hacken.
21 minuten geledenJENIN (ANP/AFP) - Spanje en Italië veroordelen het lossen van Israëlische waarschuwingsschoten tijdens een bezoek van buitenlandse diplomaten aan de bezette Westelijke Jordaanoever. Ook EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft zich kritisch uitgelaten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na veel kritiek een ommezwaai gemaakt over de energietoeslag voor ouderen. Hij wilde daar aanvankelijk op bezuinigen, maar zei woensdag in het parlement dat hij toch wil dat meer gepensioneerden aanspraak kunnen maken op de regeling.
1 uur geledenJENIN (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit zegt dat Israëlische militairen schoten hebben gelost om buitenlandse diplomaten te intimideren tijdens een bezoek aan de Westelijke Jordaanoever. Op een van de video's die de Palestijnse Autoriteit op X heeft geplaatst, is te zien dat militairen hun geweren op de delegatie richten. Het ging volgens de Israëlische krijgsmacht (IDF) om waarschuwingsschoten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Polen meldt dat een schip uit de zogeheten Russische schaduwvloot verdachte manoeuvres heeft uitgevoerd bij een stroomkabel in de Baltische Zee. In deze wateren raakten eerder kabels beschadigd bij verschillende incidenten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie trekt 50 miljoen euro extra uit voor humanitaire hulp in Gaza en de Westelijke Jordaanoever. Dit doet zij als reactie op de daar snel verslechterende situatie, zo heeft de Commissie woensdag bekendgemaakt. Ook voor humanitaire hulp aan Syrië en Libanon maakt de Commissie tientallen miljoenen extra vrij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, noemt het "uitstekend nieuws" dat de EU-lidstaten officieel hebben ingestemd met de voorwaarden voor de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. "Europa neemt meer verantwoordelijkheid voor zijn eigen defensie in een steeds gevaarlijkere wereld", schrijft ze op X.
3 uur geleden