Nog veertien vrachtwagens met hulpgoederen bereiken Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Veertien vrachtwagens met hulpgoederen zijn zondagavond vanuit Egypte de Gazastrook binnengereden. Dat meldt een woordvoerder van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Het is het derde konvooi met hulpgoederen in twee dagen tijd.
Eerder zondag meldde de UNRWA dat de eerste tankwagens de Gazastrook waren binnengereden sinds het uitbreken van de oorlog tussen de Gazaanse militanten van Hamas en Israël. Het ging om zes trucks met brandstof om generatoren van twee ziekenhuizen van stroom te voorzien.
De hulp wordt aangevoerd via Rafah, de enige grensovergang die niet door Israël wordt gecontroleerd. Vrachtwagens worden daar geïnspecteerd voordat ze het Palestijnse kustgebied kunnen binnenrijden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden