Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nog veel zzp'ers vrezen coronasteun mis te lopen'

'Nog veel zzp'ers vrezen coronasteun mis te lopen'

GRONINGEN (ANP) - Nog veel zzp'ers in Nederland vrezen in de coronacrisis buiten de boot vallen als het gaat om de steunmaatregelen van het kabinet. Belangenbehartiger Stichting ZZP Nederland wil daarom dat er meer maatwerk toegepast gaat worden.

De organisatie krijgt veel vragen van ondernemers over de zogeheten TOGS-regeling. Bij die regeling krijgen ondernemers die direct getroffen worden door de coronacrisis 4000 euro compensatie. Maar tot ergernis van veel ondernemers komen nog veel beroepen hiervoor niet in aanmerking.

Eerder zag het kabinet zich al genoodzaakt om de regeling uit te breiden, zodat bijvoorbeeld ook winkeliers er gebruik van konden maken. Afgelopen dagen lieten onder meer taxichauffeurs veel van zich horen. Zij probeerden met een petitie en demonstratie eveneens toegang tot de noodsteun af te dwingen.

Campings

Kleinschalige campings voelen zich ook achtergesteld. In een brandbrief aan het ministerie van Economische Zaken vraagt de Stichting Vrije Recreatie (SVR) om deze groep niet te vergeten. Door het sluiten van alle sanitair kunnen er op de campings momenteel eigenlijk geen mensen komen en kunnen ook de seizoenkampeerders geen gebruik maken van hun vaste plaatsen. "Annuleringen en verzoeken om terugbetaling zijn aan de orde van de dag, maar de inkomsten zijn volledig weggevallen", aldus de SVR.

ZZP Nederland krijgt ook veel vragen over de formulering van de doorlopende bedrijfskosten in de regeling. Volgens de organisatie is de omschrijving "inrichting buitenshuis" die hierbij staat, niet passend voor de vele ondernemers met een praktijk of studio aan huis, die wonen bij de zaak of voor ondernemers met mobiele bedrijfsactiviteiten. De belangenbehartiger benadrukt dat ook deze ondernemers te maken hebben met doorlopende bedrijfskosten, zodat ook zij in aanmerking zouden moeten komen voor de steun.

Meer uit Financieel

Topvrouw AH: systemen rondom winkelvoorraad als eerste opgestart

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.

1 uur geleden
Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

3 uur geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

3 uur geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

3 uur geleden
EU-privacywaakhond bezorgd om 'slimme brillen', zoals van Meta

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.

4 uur geleden
FNV: AH schendt arbeidsvoorwaarden distributiecentrummedewerkers

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.

4 uur geleden
Jetten: incident AH onderstreept belang cyberveiligheid bedrijven

DEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.

4 uur geleden