Nog veel vragen rond bloedbad Almelose kruisboogschutter
ALMELO (ANP) - Over het bloedbad dat de Almeloër Kenzo K. (29) op 17 september in een flat aanrichtte bestaan nog tal van vragen, zo bleek vrijdagmiddag in een voorbereidende zitting bij de rechtbank in Almelo. K. wordt ervan verdacht twee vrouwen te hebben doodgestoken waarna hij met een kruisboog vanaf zijn balkon zou hebben geschoten op onder meer politieagenten en hulpverleners.
Uiteindelijk werd K. door een scherpschutter onschadelijk gemaakt. Vervolgens werd hij in het ziekenhuis drie weken in coma gehouden. Slachtoffers waren de 70-jarige benedenbuurvrouw en een 52-jarige nicht van haar. Een verpleegkundige die in de woning was om de oudste vrouw te verzorgen, wist ternauwernood via het balkon te ontkomen.
Een van die vragen die nog onbeantwoord zijn, betreft de vraag of hij onder invloed verkeerde van lsd of andere drugs of dat er sprake was van een psychose- of wellicht een combinatie van daarvan. Volgens het bloedonderzoek dat op de dag zelf werd uitgevoerd, zaten er geen sporen in het bloed die op drugs wezen. Het Openbaar Ministerie heeft laten weten alsnog een urine-onderzoek te willen laten uitvoeren om daar definitief een antwoord op te krijgen.
Geen antwoorden
K. zelf zal op de vele vragen naar het schijnt geen antwoorden willen of kunnen geven. Op de eerste voorbereidende zitting begin december verklaarde hij dat hij zich niets van het gebeuren kon herinneren. "Ik heb net zoveel vragen als iedereen. Maar ik kan ze er niet mee helpen. Het is één groot gat. Het spijt me." Of zijn geheugenverlies echt is of geveinsd wordt ook nader onderzocht. Half april wordt hij in het Pieter Baan Centrum opgenomen voor onderzoek.
K. wordt naast de twee moorden verdacht van meerdere pogingen tot moord of doodslag met de kruisboog. Onderzocht wordt ook nog hoe dodelijk het wapen was. Hij was vrijdagmiddag zelf niet bij de zitting aanwezig, tot verontwaardiging van de vele aanwezige nabestaanden. "Hij had gezegd dat hij volledig zou meewerken, dan had hij hier toch moeten verschijnen. Dit is respectloos."
De volgende voorbereidende zitting is op 1 juni. De rechtbank verwacht in het najaar de zaak inhoudelijk te kunnen behandelen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
15 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden