Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog veel vragen rond bloedbad Almelose kruisboogschutter

Nog veel vragen rond bloedbad Almelose kruisboogschutter

ALMELO (ANP) - Over het bloedbad dat de Almeloër Kenzo K. (29) op 17 september in een flat aanrichtte bestaan nog tal van vragen, zo bleek vrijdagmiddag in een voorbereidende zitting bij de rechtbank in Almelo. K. wordt ervan verdacht twee vrouwen te hebben doodgestoken waarna hij met een kruisboog vanaf zijn balkon zou hebben geschoten op onder meer politieagenten en hulpverleners.

Uiteindelijk werd K. door een scherpschutter onschadelijk gemaakt. Vervolgens werd hij in het ziekenhuis drie weken in coma gehouden. Slachtoffers waren de 70-jarige benedenbuurvrouw en een 52-jarige nicht van haar. Een verpleegkundige die in de woning was om de oudste vrouw te verzorgen, wist ternauwernood via het balkon te ontkomen.

Een van die vragen die nog onbeantwoord zijn, betreft de vraag of hij onder invloed verkeerde van lsd of andere drugs of dat er sprake was van een psychose- of wellicht een combinatie van daarvan. Volgens het bloedonderzoek dat op de dag zelf werd uitgevoerd, zaten er geen sporen in het bloed die op drugs wezen. Het Openbaar Ministerie heeft laten weten alsnog een urine-onderzoek te willen laten uitvoeren om daar definitief een antwoord op te krijgen.

Geen antwoorden

K. zelf zal op de vele vragen naar het schijnt geen antwoorden willen of kunnen geven. Op de eerste voorbereidende zitting begin december verklaarde hij dat hij zich niets van het gebeuren kon herinneren. "Ik heb net zoveel vragen als iedereen. Maar ik kan ze er niet mee helpen. Het is één groot gat. Het spijt me." Of zijn geheugenverlies echt is of geveinsd wordt ook nader onderzocht. Half april wordt hij in het Pieter Baan Centrum opgenomen voor onderzoek.

K. wordt naast de twee moorden verdacht van meerdere pogingen tot moord of doodslag met de kruisboog. Onderzocht wordt ook nog hoe dodelijk het wapen was. Hij was vrijdagmiddag zelf niet bij de zitting aanwezig, tot verontwaardiging van de vele aanwezige nabestaanden. "Hij had gezegd dat hij volledig zou meewerken, dan had hij hier toch moeten verschijnen. Dit is respectloos."

De volgende voorbereidende zitting is op 1 juni. De rechtbank verwacht in het najaar de zaak inhoudelijk te kunnen behandelen.

Meer uit Binnenland

Overleden vrouw in woning Beek en Donk, politie vermoedt misdrijf

BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.

2 uur geleden
Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

7 uur geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

9 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

9 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

9 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

10 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

10 uur geleden