Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog veel vragen rond bloedbad Almelose kruisboogschutter

Nog veel vragen rond bloedbad Almelose kruisboogschutter

ALMELO (ANP) - Over het bloedbad dat de Almeloër Kenzo K. (29) op 17 september in een flat aanrichtte bestaan nog tal van vragen, zo bleek vrijdagmiddag in een voorbereidende zitting bij de rechtbank in Almelo. K. wordt ervan verdacht twee vrouwen te hebben doodgestoken waarna hij met een kruisboog vanaf zijn balkon zou hebben geschoten op onder meer politieagenten en hulpverleners.

Uiteindelijk werd K. door een scherpschutter onschadelijk gemaakt. Vervolgens werd hij in het ziekenhuis drie weken in coma gehouden. Slachtoffers waren de 70-jarige benedenbuurvrouw en een 52-jarige nicht van haar. Een verpleegkundige die in de woning was om de oudste vrouw te verzorgen, wist ternauwernood via het balkon te ontkomen.

Een van die vragen die nog onbeantwoord zijn, betreft de vraag of hij onder invloed verkeerde van lsd of andere drugs of dat er sprake was van een psychose- of wellicht een combinatie van daarvan. Volgens het bloedonderzoek dat op de dag zelf werd uitgevoerd, zaten er geen sporen in het bloed die op drugs wezen. Het Openbaar Ministerie heeft laten weten alsnog een urine-onderzoek te willen laten uitvoeren om daar definitief een antwoord op te krijgen.

Geen antwoorden

K. zelf zal op de vele vragen naar het schijnt geen antwoorden willen of kunnen geven. Op de eerste voorbereidende zitting begin december verklaarde hij dat hij zich niets van het gebeuren kon herinneren. "Ik heb net zoveel vragen als iedereen. Maar ik kan ze er niet mee helpen. Het is één groot gat. Het spijt me." Of zijn geheugenverlies echt is of geveinsd wordt ook nader onderzocht. Half april wordt hij in het Pieter Baan Centrum opgenomen voor onderzoek.

K. wordt naast de twee moorden verdacht van meerdere pogingen tot moord of doodslag met de kruisboog. Onderzocht wordt ook nog hoe dodelijk het wapen was. Hij was vrijdagmiddag zelf niet bij de zitting aanwezig, tot verontwaardiging van de vele aanwezige nabestaanden. "Hij had gezegd dat hij volledig zou meewerken, dan had hij hier toch moeten verschijnen. Dit is respectloos."

De volgende voorbereidende zitting is op 1 juni. De rechtbank verwacht in het najaar de zaak inhoudelijk te kunnen behandelen.

Meer uit Binnenland

Dode bij ongeval op A76 tussen Heerlen en Geleen

SCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.

2 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschoten bij aanhouding in Someren

SOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.

5 uur geleden
Stankoverlast in Hengelo kan nog dagen aanhouden

HENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".

5 uur geleden
Politie vergoedt spullen van in water geduwde fotograaf

DEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.

11 uur geleden
Duikers vinden vuurwapen na dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.

12 uur geleden
Noord-Holland wil 'duidelijke afspraken' over verduurzaming Tata

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.

14 uur geleden
Doodgeschoten persoon Amsterdam is medewerker gevangenis Zaanstad

AMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.

14 uur geleden