Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog veel overlast in Griekenland na storm Daniel

Nog veel overlast in Griekenland na storm Daniel

ATHENE (ANP/DPA/AFP) - Griekenland gaat in de nasleep van de storm Daniel nog steeds gebukt onder overlast. Een belangrijke snelweg tussen Athene en Thessaloniki blijft deels gesloten door overstromingen. Wel daalt het waterpeil in getroffen gebieden, wat volgens Griekse media kan betekenen dat meer lichamen worden aangetroffen.

Door de storm viel vorige week in korte tijd een extreme hoeveelheid regen. Er kwamen zeker vijftien mensen om het leven. Overstromingen hebben grote landbouwgebieden verwoest en er zou ook veel vee zijn verdronken. Dat betekent dat op grote schaal karkassen van dieren moeten worden verzameld en vernietigd om ziekte-uitbraken te voorkomen.

In de nasleep van de watersnood ontstaat steeds meer duidelijkheid over de omvang van de schade. Die loopt volgens experts naar verwachting in de miljarden. Er zitten dorpen zonder stroom en ook treinverkeer wordt nog gehinderd door schade aan het spoor. Daniel bereikte later ook Libië, waar de storm eveneens een ravage heeft aangericht. Duizenden mensen worden nog vermist in dat Noord-Afrikaanse land.

Griekenland is eerder in de zomer ook al geteisterd door verwoestende natuurbranden. Toen vielen ook tientallen doden. Premier Kyriakos Mitsotakis wil Europese steun voor zijn land. Hij sprak dinsdag in Straatsburg met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, het uitvoerende bestuur van de Europese Unie.

Meer uit Buitenland

Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

5 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

8 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

8 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

10 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

11 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

14 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

14 uur geleden