Nog veel overlast in Griekenland na storm Daniel
ATHENE (ANP/DPA/AFP) - Griekenland gaat in de nasleep van de storm Daniel nog steeds gebukt onder overlast. Een belangrijke snelweg tussen Athene en Thessaloniki blijft deels gesloten door overstromingen. Wel daalt het waterpeil in getroffen gebieden, wat volgens Griekse media kan betekenen dat meer lichamen worden aangetroffen.
Door de storm viel vorige week in korte tijd een extreme hoeveelheid regen. Er kwamen zeker vijftien mensen om het leven. Overstromingen hebben grote landbouwgebieden verwoest en er zou ook veel vee zijn verdronken. Dat betekent dat op grote schaal karkassen van dieren moeten worden verzameld en vernietigd om ziekte-uitbraken te voorkomen.
In de nasleep van de watersnood ontstaat steeds meer duidelijkheid over de omvang van de schade. Die loopt volgens experts naar verwachting in de miljarden. Er zitten dorpen zonder stroom en ook treinverkeer wordt nog gehinderd door schade aan het spoor. Daniel bereikte later ook Libië, waar de storm eveneens een ravage heeft aangericht. Duizenden mensen worden nog vermist in dat Noord-Afrikaanse land.
Griekenland is eerder in de zomer ook al geteisterd door verwoestende natuurbranden. Toen vielen ook tientallen doden. Premier Kyriakos Mitsotakis wil Europese steun voor zijn land. Hij sprak dinsdag in Straatsburg met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, het uitvoerende bestuur van de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
3 uur geleden