Nog veel overlast in Griekenland na storm Daniel
ATHENE (ANP/DPA/AFP) - Griekenland gaat in de nasleep van de storm Daniel nog steeds gebukt onder overlast. Een belangrijke snelweg tussen Athene en Thessaloniki blijft deels gesloten door overstromingen. Wel daalt het waterpeil in getroffen gebieden, wat volgens Griekse media kan betekenen dat meer lichamen worden aangetroffen.
Door de storm viel vorige week in korte tijd een extreme hoeveelheid regen. Er kwamen zeker vijftien mensen om het leven. Overstromingen hebben grote landbouwgebieden verwoest en er zou ook veel vee zijn verdronken. Dat betekent dat op grote schaal karkassen van dieren moeten worden verzameld en vernietigd om ziekte-uitbraken te voorkomen.
In de nasleep van de watersnood ontstaat steeds meer duidelijkheid over de omvang van de schade. Die loopt volgens experts naar verwachting in de miljarden. Er zitten dorpen zonder stroom en ook treinverkeer wordt nog gehinderd door schade aan het spoor. Daniel bereikte later ook Libië, waar de storm eveneens een ravage heeft aangericht. Duizenden mensen worden nog vermist in dat Noord-Afrikaanse land.
Griekenland is eerder in de zomer ook al geteisterd door verwoestende natuurbranden. Toen vielen ook tientallen doden. Premier Kyriakos Mitsotakis wil Europese steun voor zijn land. Hij sprak dinsdag in Straatsburg met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, het uitvoerende bestuur van de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse politie heeft een man aangehouden die mogelijk medeplichtig is geweest bij een zwaardaanval vrijdag op een middelbare school in Fagersta. De vermeende aanvaller Liam Nebel werd daar eerder voor aangehouden.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Vijftien pasgeboren baby's zijn omgekomen bij een brand in een ziekenhuis in Islamabad. Volgens de Pakistaanse televisiezender Geo TV brak de brand uit door een defect in het airconditioningsysteem.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben wereldwijd de afspraken van mensen die een immigratievisum hebben aangevraagd opgeschort. Reden daarvoor zou een training zijn die medewerkers van ambassades en consulaten moeten volgen om gevallen te herkennen waarbij immigranten waarschijnlijk een beroep zullen doen op staatssteun.
9 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Dolly Parton leed voor haar dood kort aan kanker. Dat heeft de familie van de dinsdag op 80-jarige leeftijd overleden countryzangeres bevestigd. Om welke vorm van kanker het ging, is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van de Venezolaanse hoofdstad Caracas gaat op 1 september weer open voor commerciële vluchten. Het vliegveld sloot na de verwoestende twee aardbevingen die het land eind juni troffen.
11 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het overlijden van de Amerikaanse zangeres Dolly Parton heeft in de hele wereld voor een stortvloed aan reacties gezorgd. Veel Amerikaanse en internationale sterren rouwen op sociale media om haar dood.
13 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het afscheid van Dolly Parton zal in kleine kring plaatsvinden. Dat gebeurt op verzoek van de overleden zangeres zelf, heeft haar familie bekendgemaakt. Alleen directe familieleden zijn daarbij uitgenodigd. Dinsdag werd bekend dat de countryster op 80-jarige leeftijd is overleden. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt.
13 uur geleden