Nog veel onduidelijk over fatale steekpartij 20-jarige Haagse man
DEN HAAG (ANP) - Het is nog altijd onduidelijk wie eind vorig jaar de 20-jarige Bilal Aydin in Den Haag heeft doodgestoken. Twee 19-jarige mannen zitten vast op verdenking van (medeplegen van) doodslag, maar of zij hebben gestoken - en of een van hen de fatale steek in zijn wang heeft toegebracht - is niet bekend.
Tot nu toe zijn er veel verklaringen, maar niemand heeft met naam en toenaam willen verklaren wat zich echt heeft afgespeeld op 21 december op de hoek van de Goudriaankade en de Rijswijkseweg in Den Haag. Dat zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag over deze zaak. Het lijkt erop dat het slachtoffer in een ruzie met een andere groep - voornamelijk bestaand uit leden van een Haagse rapgroep - verzeild is geraakt.
Door alle strenge coronamaatregelen mochten de verdachten niet in de rechtbank aanwezig zijn. Eduardo M. had - onder protest, benadrukte zijn advocaat - besloten zijn advocaat het woord namens hem te laten voeren. Gennaro van D. was via een telefonische verbinding aanwezig, maar die haperde continu. De rechtbank moest hem wel zo'n tien keer opnieuw bellen omdat de verbinding wegviel.
Onrust
Volgens de officier van justitie zou Van D. Aydin hebben vastgehouden terwijl hij gestoken werd. Van D. zei daarover dat het "nooit had mogen gebeuren". "Ik had niet de intentie om iemand om het leven te brengen." De advocaat van M. liet weten dat hij ontkent met de fatale steekpartij te maken te hebben.
Het dodelijke voorval zorgde voor onrust in de Haagse wijken. Via Snapchat werd massaal een foto van verdachte M. gedeeld en werd hij als dader aangewezen. Leden van de rapgroep werden bedreigd. Vele mensen liepen mee met een stille tocht voor het jonge slachtoffer.
Wanneer de zaak verdergaat, is onduidelijk. Beide verdachten blijven vooralsnog in de cel, bepaalde de rechtbank.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
12 uur geleden