Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog veel onduidelijk over fatale steekpartij 20-jarige Haagse man

Nog veel onduidelijk over fatale steekpartij 20-jarige Haagse man

DEN HAAG (ANP) - Het is nog altijd onduidelijk wie eind vorig jaar de 20-jarige Bilal Aydin in Den Haag heeft doodgestoken. Twee 19-jarige mannen zitten vast op verdenking van (medeplegen van) doodslag, maar of zij hebben gestoken - en of een van hen de fatale steek in zijn wang heeft toegebracht - is niet bekend.

Tot nu toe zijn er veel verklaringen, maar niemand heeft met naam en toenaam willen verklaren wat zich echt heeft afgespeeld op 21 december op de hoek van de Goudriaankade en de Rijswijkseweg in Den Haag. Dat zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag over deze zaak. Het lijkt erop dat het slachtoffer in een ruzie met een andere groep - voornamelijk bestaand uit leden van een Haagse rapgroep - verzeild is geraakt.

Door alle strenge coronamaatregelen mochten de verdachten niet in de rechtbank aanwezig zijn. Eduardo M. had - onder protest, benadrukte zijn advocaat - besloten zijn advocaat het woord namens hem te laten voeren. Gennaro van D. was via een telefonische verbinding aanwezig, maar die haperde continu. De rechtbank moest hem wel zo'n tien keer opnieuw bellen omdat de verbinding wegviel.

Onrust

Volgens de officier van justitie zou Van D. Aydin hebben vastgehouden terwijl hij gestoken werd. Van D. zei daarover dat het "nooit had mogen gebeuren". "Ik had niet de intentie om iemand om het leven te brengen." De advocaat van M. liet weten dat hij ontkent met de fatale steekpartij te maken te hebben.

Het dodelijke voorval zorgde voor onrust in de Haagse wijken. Via Snapchat werd massaal een foto van verdachte M. gedeeld en werd hij als dader aangewezen. Leden van de rapgroep werden bedreigd. Vele mensen liepen mee met een stille tocht voor het jonge slachtoffer.

Wanneer de zaak verdergaat, is onduidelijk. Beide verdachten blijven vooralsnog in de cel, bepaalde de rechtbank.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

2 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

3 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

5 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

6 uur geleden
Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

7 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

7 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

8 uur geleden