Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog veel bedden voor Oekraïners in regio Amsterdam beschikbaar

Nog veel bedden voor Oekraïners in regio Amsterdam beschikbaar

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 800 van de 2000 bedden voor Oekraïense vluchtelingen in de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland zijn gevuld. Er zijn er dus nog 1200 beschikbaar. Van de opvangplaatsen zijn er 1400 in de stad Amsterdam, zo vertelde Renger Visser, directeur inkomen van de gemeente Amsterdam, tijdens een bezoek van koningin Máxima en burgemeester Femke Halsema aan de RAI.

In de RAI worden Oekraïense vluchtelingen opgevangen, geregistreerd en krijgen ze te eten en te drinken. Vanuit daar krijgen ze een plek aangeboden waar ze voor langere tijd kunnen verblijven. Vorige week woensdag kwamen de eerste Oekraïners aan in de RAI. "In de eerste week kwamen er relatief veel jongeren die graag willen werken, die gelijk vroegen: ik ben ingenieur, is er een baan?", aldus Visser in gesprek met Halsema en Máxima.

Halsema stelde daarop dat de bereidheid om Oekraïners op te nemen groeit, maar de bereidheid om asielzoekers op te nemen juist daalt. "En die was al niet zo groot", zei ze. Zij stelde ook dat de kwaliteit van de opvang per gemeente sterk verschilt en dat dat waarschijnlijk rondzingt in de gemeenschap van Oekraïners. Daarom reizen veel vluchtelingen naar Amsterdam, omdat ze gehoord hebben dat daar hotels in plaats van sporthallen beschikbaar zijn. De burgemeester wees ook naar het risico op mensenhandel. "Er zijn veel aardige mensen die met busjes naar Warschau rijden, maar er zijn ook veel mensen die met busjes naar Warschau rijden om vrouwen op te halen", aldus Halsema.

Bussen

Zondag waren er ruim duizend Oekraïners aangekomen in de RAI. Hoeveel dat er nu zijn, is nog niet duidelijk. Volgens een woordvoerder van de locatie komen mensen 24 uur per dag aan. Vanaf Amsterdam Centraal worden zij met bussen van vervoersbedrijf GVB naar de RAI gebracht.

De gemeente vult aan dat lang niet iedereen die in Amsterdam aankomt, naar de RAI wordt gebracht. Een deel van de mensen wordt in overleg meteen per bus naar een opvanglocatie in een andere veiligheidsregio vervoerd. Ook kan het aantal opvangplekken in de regio Amsterdam-Amstelland nog worden uitgebreid.

Rotterdam

In Rotterdam en omgeving zijn nu zevenhonderd Oekraïense vluchtelingen opgevangen, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. Twintig locaties zijn door verschillende gemeenten in de regio in gereedheid gebracht. In totaal moet in het Rijnmondgebied via gemeenten tweeduizend vluchtelingen gehuisvest worden. Rotterdam neemt er duizend op en de omliggende gemeenten de andere duizend.

De officiële website Rijnmondveilig doet een oproep aan particulieren om zich te melden als gastgezin op de site van Takecarebnb, wanneer ze ruimte hebben om maximaal drie vluchtelingen te huisvesten. Ook wordt aan bedrijven gevraagd of ze eventueel bedrijfsruimte beschikbaar willen stellen voor wat grootschaliger opvang van Oekraïense vluchtelingen.

Meer uit Binnenland

Koning Willem-Alexander in Antillen vanwege jubileum Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.

57 minuten geleden
Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

2 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

2 uur geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

2 uur geleden
De Mos ontkent niet-Nederlandssprekende flyeraars in te huren

TILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.

4 uur geleden
Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

6 uur geleden
Wilders maakt zich geen illusies bij gemeenteraadsverkiezingen

TILBURG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hoopt dat de PVV bij de gemeenteraadsverkiezingen "wel wat winst gaat halen, hier en daar". Maar hij benadrukt dat zijn partij maar in een kleine veertig gemeenten meedoet. "Ik hoop dat we het goed doen, maar als je naar het totaal kijkt, we hadden geloof ik 1 procent van de stemmen, dat wordt misschien 1,5 of 2", aldus Wilders na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal Tilburg.

6 uur geleden