Nog twee verdachten opgepakt voor schietpartij gaybar in Oslo
OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie heeft zondag nog twee verdachten aangehouden in verband met een schietpartij in en rond een gaybar in de hoofdstad Oslo in juni. Daarbij vielen twee doden en ruim twintig gewonden. De arrestanten zijn een Noor en een Somaliër die beiden al in aanraking met de politie zijn geweest als gevolg van criminele activiteiten.
Op de plek van de schietpartij werd in juni al een verdachte opgepakt. Dat was Zaniar Matapour, een Noor van Iraanse afkomst die de schutter zou zijn geweest. De politie vermoedt dat de schietpartij een terroristische aanslag was. Er wordt nog naar een vierde verdachte gezocht, een eerder veroordeelde Noorse jihadist, Arfan Bhatti, die mogelijk naar Pakistan is uitgeweken.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden