Nog twee mensen bevrijd uit puin in Turkije na bijna 300 uur
ANTAKYA (ANP/RTR) - In Turkije zijn na 296 uur nog twee mensen gered, een man en een vrouw. Ze zijn volgens staatspersbureau Anadolu bevrijd uit een ingestort gebouw in Antakya, in de regio Hatay. De reddingswerkers hadden ook een 12-jarige levend onder het puin vandaan gehaald, maar dat kind overleed later alsnog.
Op televisiebeelden is te zien dat de mensen door reddingswerkers naar ambulances worden gebracht. Anadolu zegt dat de 40-jarige vrouw bij bewustzijn is, over de toestand van de man is niets bekend. Ze zaten vast sinds de aardbevingen van vorige week maandag, die minstens 45.000 mensen het leven hebben gekost. Er wordt nog maar op minder dan 200 plekken naar overlevenden gezocht.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
38 minuten geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
3 uur geleden