Nog twee mannen aangehouden voor rellen op Coolsingel
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag twee nieuwe verdachten aangehouden in verband met de rellen op de Coolsingel, op 19 november. Het gaat om twee mannen, een van 30 jaar uit Krimpen aan den IJssel en een 40-jarige man uit Schiedam.
De man uit Krimpen aan den IJssel meldde zich donderdagavond al bij de politie nadat beelden waren getoond in het regionale opsporingsprogramma Bureau Rijnmond. Hij had maandag een afspraak op het politiebureau hierover en werd daar aangehouden. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging. Op beelden is te zien te zien dat hij gooide met stenen en een blikje bier naar politiebusjes en sloeg op de ramen. De Krimpenaar blijft zeker drie dagen vastzitten.
De verdachte uit Schiedam werd herkend op een foto die van hem na de rellen was verspreid. Dankzij de tips kon de politie zijn identiteit achterhalen. Hij is aangehouden voor het op straat gooien van afvalbakken.
De beelden van beide mannen zijn van de politiewebsite verwijderd. Met hen meegerekend komt de teller op 53 aanhoudingen.
Bureau Rijnmond vertoonde donderdagavond beelden van acht vermeende relschoppers. Daarop zijn ruim dertig tips binnengekomen die verder worden onderzocht. Iedereen die nog niet is herkend, wordt komende dinsdag getoond in Opsporing Verzocht. Daar worden ook beelden van meer verdachten getoond
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Volgende week komt er een grootschalige actie met politie op de Merwedebrug. Dat zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdagavond in het televisieprogramma Goedenavond Nederland. Sinds 18 juli mogen zware voertuigen niet meer over de verzwakte brug rijden, maar niet alle vrachtwagens houden zich aan het verbod.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen liepen donderdagavond mee in een stille tocht voor de 34-jarige vrouw die afgelopen weekend werd doodgeschoten in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Een woordvoerder van de familie schat dat er ongeveer 450 mensen aanwezig waren. De stoet vertrok kort na 19.00 uur bij het huis van de ouders van de vrouw en liep naar de New Yorksingel, waar ze met haar kinderen woonde.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een tram en een lijnbus zijn donderdagmiddag in Utrecht op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen gewond geraakt. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie. Volgens vervoersbedrijf Transdev is de buschauffeur een van de gewonden die door de ambulance zijn meegenomen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een landelijke storing in het reisinformatiesysteem van de NS is er geen informatie zichtbaar op borden op stations in heel Nederland en kunnen er ook geen berichten worden omgeroepen op de stations. Dat meldt de NS. Ook de informatie in de app is door de storing niet altijd actueel, zegt een woordvoerder.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er is een verband tussen de stroomstoring bij bedrijven aan de Botlekweg en Merseyweg in het Rotterdamse Botlekgebied en de brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte, meldt de veiligheidsregio. Een van de getroffen bedrijven was Esso. De raffinage moest deels worden stilgelegd en er werd afgefakkeld.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jacques Wallage, voormalig politicus van de Partij van de Arbeid, is woensdag op 79-jarige leeftijd overleden. De gemeente Groningen, waar Wallage opgroeide, woonde en studeerde, meldt dat donderdag. Van 1998 tot 2009 was hij er burgemeester.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor de achtste keer dit jaar is er sprake van een regionaal zeer hete dag met een temperatuur van 35 graden of meer. Dat is een record, meldt Weeronline. In 2020 werden zeven zeer hete dagen gemeten.
9 uur geleden