Nog twee mannen aangehouden voor rellen op Coolsingel
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag twee nieuwe verdachten aangehouden in verband met de rellen op de Coolsingel, op 19 november. Het gaat om twee mannen, een van 30 jaar uit Krimpen aan den IJssel en een 40-jarige man uit Schiedam.
De man uit Krimpen aan den IJssel meldde zich donderdagavond al bij de politie nadat beelden waren getoond in het regionale opsporingsprogramma Bureau Rijnmond. Hij had maandag een afspraak op het politiebureau hierover en werd daar aangehouden. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging. Op beelden is te zien te zien dat hij gooide met stenen en een blikje bier naar politiebusjes en sloeg op de ramen. De Krimpenaar blijft zeker drie dagen vastzitten.
De verdachte uit Schiedam werd herkend op een foto die van hem na de rellen was verspreid. Dankzij de tips kon de politie zijn identiteit achterhalen. Hij is aangehouden voor het op straat gooien van afvalbakken.
De beelden van beide mannen zijn van de politiewebsite verwijderd. Met hen meegerekend komt de teller op 53 aanhoudingen.
Bureau Rijnmond vertoonde donderdagavond beelden van acht vermeende relschoppers. Daarop zijn ruim dertig tips binnengekomen die verder worden onderzocht. Iedereen die nog niet is herkend, wordt komende dinsdag getoond in Opsporing Verzocht. Daar worden ook beelden van meer verdachten getoond
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.
1 uur geledenMALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
2 uur geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt onder valt, overweegt de woning die doelwit was te sluiten. Het huis aan de Ewijkseweg werd in de nacht van maandag op dinsdag belaagd door een groep gewapende mensen. "Ik heb hier nog geen beslissing over genomen", zei de burgemeester tijdens een persconferentie. "Maar dit kan zo niet langer. Ik heb alleen nog geen sluitende oplossing."
3 uur geledenMALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.
3 uur geleden