Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog twee Britse leveranciers omgevallen door hoge energieprijzen

Nog twee Britse leveranciers omgevallen door hoge energieprijzen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Nog eens twee energieleveranciers zijn omgevallen in het Verenigd Koninkrijk. Het gaat om Entic Energy en Orbit Energy. Daarmee komt het totaal op 23 energiebedrijven die sinds begin augustus failliet zijn gegaan als gevolg van de hoge energieprijzen.

De stijgende energieprijzen hebben in de Britse energiesector tot flinke problemen geleid. Veel kleinere energieleveranciers lokten klanten met lage tarieven en verloren daardoor flink geld op de vaste contracten toen de energie die ze in moesten kopen duurder werd. Daarnaast geldt in het Verenigd Koninkrijk een maximumtarief voor energie, waardoor de bedrijven momenteel ook geld verliezen op variabele contracten.

Donderdag ging het om twee relatief kleine bedrijven. Entic Energy heeft 5400 klanten en Orbit Energy 65.000. Eerder deze week nationaliseerde de Britse regering Bulb Energy, dat ook op omvallen stond door de hoge energieprijzen. Dat bedrijf heeft 1,7 miljoen klanten.

Voor de problemen bij Bulb Energy moesten al ruim 2 miljoen Britse huishoudens noodgedwongen van energieleverancier wisselen. Zij werden door de toezichthouder ondergebracht bij andere bedrijven, net als in Nederland de afgelopen tijd een aatal keer gebeurde. De nationalisatie van Bulb kwam nadat de grotere Britse energiebedrijven aangaven niet zomaar meer klanten op te kunnen nemen zonder zelf in de problemen te komen.

Meer uit Financieel

Bankpresident waarschuwt voor te hoog Frans begrotingstekort

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Franse centrale bank waarschuwt parlementariërs het begrotingstekort voor 2026 niet te hoog te laten oplopen. Volgens François Villeroy de Galhau zou het niet hoger mogen uitvallen dan 4,8 procent van het bruto binnenlands product (bbp). Anders is Frankrijk niet in staat zijn groeiende schuldenlast aan te pakken, heeft hij gezegd tegen de krant La Croix.

1 uur geleden
Trump draait milieuregel Biden voor smelterijen voorlopig terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat verder met het afbreken van duurzaamheidsbeleid uit het Biden-tijdperk. Een milieuregel rond de uitstoot van kopersmelterijen wordt voorlopig teruggedraaid.

1 uur geleden
Russische gezant verwacht weinig impact van nieuwe sancties VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev gelooft niet dat de recent opgelegde Amerikaanse sancties op Russische oliebedrijven een significante impact zullen hebben op de Russische economie. Dat heeft hij gezegd in het programma Special Report op Fox News tijdens een bezoek aan Washington voor gesprekken met de Amerikaanse regering.

2 uur geleden
Scope verlaagt kredietoordeel Verenigde Staten om shutdown

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Scope Ratings heeft zijn kredietoordeel voor de Verenigde Staten verlaagd om de al meer dan drie weken durende 'shutdown' van de Amerikaanse overheid. De grootste economie ter wereld wordt nu door het in Berlijn gevestigde bedrijf beoordeeld met AA-. Dat is drie gradaties lager dan de hoogste score.

4 uur geleden
China en VS beginnen besprekingen om handelsconflict op te lossen

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse en Chinese functionarissen zijn in de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur handelsbesprekingen begonnen voorafgaand aan een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.

7 uur geleden
Miljardairs en grote bedrijven financieren balzaal Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een lijst gepubliceerd van donateurs die hebben bijgedragen aan de nieuwe balzaal van president Donald Trump. Het gaat om rijke particulieren als hedgefundmanager Stephen Schwarzman en oliebaron Harold Hamm. Ook bedrijven uit onder meer de tech- en defensiesector, zoals Amazon, Google, Lockheed Martin, Microsoft en Palantir, dragen bij.

15 uur geleden
Nieuwe records op Wall Street door meevallende inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd en bereikten nieuwe recordslotstanden. Beleggers reageerden opgelucht op inflatiecijfers over september, die lager uitvielen dan verwacht. Door de meevallende cijfers nam de hoop op een renteverlaging door de Federal Reserve verder toe.

15 uur geleden