Nog twee aanklachten van verkrachting tegen City-voetballer Mendy
STOCKPORT (ANP) - De Franse voetballer Benjamin Mendy van Manchester City moet zich woensdag bij de rechtbank in Stockport verdedigen tegen zes aanklachten van verkrachting. De 27-jarige Mendy zit sinds eind augustus in voorlopige hechtenis. In eerste instantie werd hij verdacht van vier gevallen van verkrachting en een aanranding, maar daar zijn twee aanklachten van verkrachting bij gekomen.
De strafbare feiten zouden hebben plaatsgevonden tussen oktober 2020 en augustus van dit jaar. Mendy en een 40-jarige vriend van hem zijn daarvoor aangeklaagd door vier personen van ouder dan 16 jaar, aldus de Britse justitie. Ze moeten zich woensdag voor de rechtbank verantwoorden. Meerdere verzoeken van Mendy om op borgtocht vrij te komen, werden door de rechter afgewezen. "We willen iedereen eraan herinneren dat de strafzaak gaande is, beiden hebben recht op een eerlijk proces", staat in een verklaring van justitie.
Manchester City betaalde vier jaar geleden zo'n 60 miljoen euro om Mendy over te nemen van AS Monaco. De linksback werd met City drie keer kampioen van Engeland en maakte deel uit van de Franse selectie die in 2018 het WK in Rusland won. Mendy speelde tien interlands voor Frankrijk.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
3 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
4 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
5 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
6 uur geleden