Nog tientallen vermisten na aardbeving op Java
CIANJUR (ANP/AFP/RTR) - Indonesische reddingswerkers zijn drie dagen na de aardbeving op Java nog steeds op zoek naar slachtoffers, maar de hoop op het vinden van overlevenden vervaagt. Er zijn ongeveer veertig mensen vermist.
Door de aardbeving in het westen van Java zijn meer dan 270 doden en 2000 gewonden gevallen. De autoriteiten verwachten dat het dodental verder zal oplopen. Er zijn 22.000 huizen beschadigd en meer dan 60.000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra.
In de ravage wordt gezocht naar slachtoffers. Bij de zoektocht zijn zware machines, helikopters en duizenden reddingswerkers betrokken. Sinds de beving zijn nog wel mensen onder het puin vandaan gehaald, onder wie een 6-jarige jongen die twee dagen zonder voedsel en water zat. Onder de vermisten is een meisje van 7 jaar.
Wegen geblokkeerd
Het reddingswerk wordt bemoeilijkt door regen en naschokken. Ook zijn er wegen geblokkeerd als gevolg van aardverschuivingen, waardoor sommige dorpen alleen per helikopter te bereiken zijn. De autoriteiten delen onder meer drinken, eten, tenten en luiers uit. Nog veel mensen wachten op hulp. President Joko Widodo spreekt van "grote uitdagingen" bij het leveren van hulp, omdat "te veel" plekken zijn getroffen en het gebied bergachtig is.
De beving van maandag had een kracht van 5.6. Het epicentrum lag in het dichtbevolkte district Cianjur, op een diepte van 10 kilometer. Indonesië maakt deel uit van de zogeheten Ring of Fire, een gebied in de Grote Oceaan waar geregeld aardbevingen en vulkaanuitbarstingen plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.
8 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.
59 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Inwoners van de Canadese provincie Alberta hebben in een referendum gestemd tegen een bindend referendum over afscheiding van Canada, meldt de Canadese publieke omroep CBC op basis van een prognose. De telling van de stemmen vindt nog plaats.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.
6 uur geleden