Nog tientallen vermisten na aardbeving op Java
CIANJUR (ANP/AFP/RTR) - Indonesische reddingswerkers zijn drie dagen na de aardbeving op Java nog steeds op zoek naar slachtoffers, maar de hoop op het vinden van overlevenden vervaagt. Er zijn ongeveer veertig mensen vermist.
Door de aardbeving in het westen van Java zijn meer dan 270 doden en 2000 gewonden gevallen. De autoriteiten verwachten dat het dodental verder zal oplopen. Er zijn 22.000 huizen beschadigd en meer dan 60.000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra.
In de ravage wordt gezocht naar slachtoffers. Bij de zoektocht zijn zware machines, helikopters en duizenden reddingswerkers betrokken. Sinds de beving zijn nog wel mensen onder het puin vandaan gehaald, onder wie een 6-jarige jongen die twee dagen zonder voedsel en water zat. Onder de vermisten is een meisje van 7 jaar.
Wegen geblokkeerd
Het reddingswerk wordt bemoeilijkt door regen en naschokken. Ook zijn er wegen geblokkeerd als gevolg van aardverschuivingen, waardoor sommige dorpen alleen per helikopter te bereiken zijn. De autoriteiten delen onder meer drinken, eten, tenten en luiers uit. Nog veel mensen wachten op hulp. President Joko Widodo spreekt van "grote uitdagingen" bij het leveren van hulp, omdat "te veel" plekken zijn getroffen en het gebied bergachtig is.
De beving van maandag had een kracht van 5.6. Het epicentrum lag in het dichtbevolkte district Cianjur, op een diepte van 10 kilometer. Indonesië maakt deel uit van de zogeheten Ring of Fire, een gebied in de Grote Oceaan waar geregeld aardbevingen en vulkaanuitbarstingen plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.
14 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zegt contact te hebben gehad met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over het drone-incident op de luchthaven van Leipzig begin augustus. Duitsland wees daarvoor dinsdag de beschuldigende vinger naar Rusland en kwam met een reeks maatregelen tegen het Kremlin. Zo zal onder meer het consulaat in Bonn worden gesloten. In haar bericht spreekt ze van "sterke maatregelen" in reactie op "escalerende en serieuze daden".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte sluit zich aan bij de Duitse beschuldiging dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zat. "Het bewijs is duidelijk", aldus Rutte op X. "De NAVO is volledig solidair met Duitsland na de Russische hybride aanval in Leipzig."
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan "helaas" geen succes melden over meer Patriots voor Oekraïne. Er zijn gesprekken geweest en telefoontjes gepleegd met landen die ze in voorraad hebben, maar die hebben dinsdag ondanks druk vanuit diverse EU-landen in het Ierse Wicklow niets toegezegd. De pogingen om landen als Spanje en Griekenland alsnog te overtuigen, worden voortgezet, zei Kallas in een persconferentie na een informele vergadering van EU-ministers van Defensie.
2 uur geleden