Nog tienduizenden meldingen slaapapneu-apparaten Philips
AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen zes maanden heeft Philips in de Verenigde Staten 70.000 nieuwe meldingen binnengekregen van mogelijke problemen met zijn slaapapneu-apparaten. Dat meldt de onderneming in een update over de problemen met die apparaten.
De meldingen sinds april zijn er veel meer dan de 20.000 meldingen die het medisch technologiebedrijf van april 2021 tot april dit jaar ontving. Volgens het Eindhovens Dagblad, dat eerder over de cijfers berichtte, zijn er 260 meldingen van overlijdens.
Philips benadrukt dat de meldingen niet direct betekenen dat die te maken hebben met de problemen die tot de terugroepactie leidden. Het isolerende schuim in de apparaten kon verbrokkelen en bij aanraking met bepaalde schoonmaakmiddelen ook tot giftige dampen leiden. Bij 93 procent van alle 90.000 meldingen ging het volgens Philips om technische problemen waarbij geen ernstige gezondheidsproblemen ontstonden.
Philips moet alle meldingen doorgeven aan de Amerikaanse toezichthouder FDA. Daarna doet het bedrijf zelf onderzoek naar die meldingen.
De terugroepactie kost Philips al miljarden euro's. Ook leidde die tot het voortijdige vertrek van topman Frans van Houten.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
13 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
17 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
19 uur geleden