Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog tienduizenden meldingen slaapapneu-apparaten Philips

Nog tienduizenden meldingen slaapapneu-apparaten Philips

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen zes maanden heeft Philips in de Verenigde Staten 70.000 nieuwe meldingen binnengekregen van mogelijke problemen met zijn slaapapneu-apparaten. Dat meldt de onderneming in een update over de problemen met die apparaten.

De meldingen sinds april zijn er veel meer dan de 20.000 meldingen die het medisch technologiebedrijf van april 2021 tot april dit jaar ontving. Volgens het Eindhovens Dagblad, dat eerder over de cijfers berichtte, zijn er 260 meldingen van overlijdens.

Philips benadrukt dat de meldingen niet direct betekenen dat die te maken hebben met de problemen die tot de terugroepactie leidden. Het isolerende schuim in de apparaten kon verbrokkelen en bij aanraking met bepaalde schoonmaakmiddelen ook tot giftige dampen leiden. Bij 93 procent van alle 90.000 meldingen ging het volgens Philips om technische problemen waarbij geen ernstige gezondheidsproblemen ontstonden.

Philips moet alle meldingen doorgeven aan de Amerikaanse toezichthouder FDA. Daarna doet het bedrijf zelf onderzoek naar die meldingen.

De terugroepactie kost Philips al miljarden euro's. Ook leidde die tot het voortijdige vertrek van topman Frans van Houten.

Meer uit Financieel

Wall Street opent vrijwel vlak in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.

28 minuten geleden
India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

2 uur geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

3 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

4 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

4 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

5 uur geleden