Nog tien mensen willen met hulp ministerie Gaza verlaten
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nog met tien mensen contact die Gaza willen verlaten. Dertien anderen konden maandag met behulp van de Nederlandse overheid de grens bij Rafah oversteken en Egypte binnengaan. Dat meldt het ministerie in een update over hoe het mensen in het oorlogsgebied helpt sinds de uitbraak van de gevechten op 7 oktober.
De dertien mensen die Gaza maandag hebben verlaten, kregen allen een positief besluit van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) rondom gezinshereniging. Ze zijn over de grens bij de zuidelijke Palestijnse plaats Rafah opgevangen door medewerkers van de Nederlandse ambassade in Egypte. Vanaf daar worden ze naar hoofdstad Caïro gebracht, waarna ze in de komende week doorreizen naar Nederland.
De tien mensen die nog in Gaza zitten en daar weg willen, hebben het ministerie ingeschakeld omdat ze een Nederlands paspoort hebben, gezinsleden daar willen weghalen, een Nederlandse verblijfsstatus hebben of ook een positief besluit hebben gekregen van de IND in het kader van gezinshereniging.
Tot nu toe heeft het ministerie ruim tachtig mensen uit Gaza gekregen, meldt Buitenlandse Zaken in de update.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
7 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
12 uur geleden