Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog tien mensen willen met hulp ministerie Gaza verlaten

Nog tien mensen willen met hulp ministerie Gaza verlaten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nog met tien mensen contact die Gaza willen verlaten. Dertien anderen konden maandag met behulp van de Nederlandse overheid de grens bij Rafah oversteken en Egypte binnengaan. Dat meldt het ministerie in een update over hoe het mensen in het oorlogsgebied helpt sinds de uitbraak van de gevechten op 7 oktober.

De dertien mensen die Gaza maandag hebben verlaten, kregen allen een positief besluit van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) rondom gezinshereniging. Ze zijn over de grens bij de zuidelijke Palestijnse plaats Rafah opgevangen door medewerkers van de Nederlandse ambassade in Egypte. Vanaf daar worden ze naar hoofdstad Caïro gebracht, waarna ze in de komende week doorreizen naar Nederland.

De tien mensen die nog in Gaza zitten en daar weg willen, hebben het ministerie ingeschakeld omdat ze een Nederlands paspoort hebben, gezinsleden daar willen weghalen, een Nederlandse verblijfsstatus hebben of ook een positief besluit hebben gekregen van de IND in het kader van gezinshereniging.

Tot nu toe heeft het ministerie ruim tachtig mensen uit Gaza gekregen, meldt Buitenlandse Zaken in de update.

Meer uit Binnenland

ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

1 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

1 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

2 uur geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

3 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

3 uur geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

3 uur geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

3 uur geleden