Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog steeds sneeuwoverlast Duitsland, doden bij verkeersongelukken

Nog steeds sneeuwoverlast Duitsland, doden bij verkeersongelukken

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland heeft dinsdag opnieuw te maken met overlast door sneeuwval. Door de winterse omstandigheden zijn twee automobilisten om het leven gekomen bij verkeersongelukken.

Een 71-jarige man verloor maandagavond in de deelstaat Baden-Württemberg de controle over het stuur en reed in op een tegenligger. In de deelstaat Rijnland-Palts verongelukte een 54-jarige bestuurder. De sneeuwval veroorzaakt ook problemen op wegen in onder meer de regio Berlijn en de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Op meerdere plekken valt het openbaar vervoer uit of zijn er vertragingen.

In een westelijk district in de deelstaat Hessen kwamen maandag honderd mensen op de weg vast te zitten. Zij werden door de autoriteiten uit hun auto's gehaald en naar onder meer hotels gebracht. De lokale autoriteiten daar zeggen dat mensen dinsdag het beste thuis kunnen blijven. In Wiesbaden moesten 55 personen noodgedwongen de nacht doorbrengen op een school. Onder hen waren 27 leerlingen.

De Duitse meteorologische dienst verwacht dat het dinsdag opnieuw zal sneeuwen in een groot deel van Duitsland en dat de weersomstandigheden de komende dagen niet veel veranderen. Voor bijna heel Duitsland gelden momenteel weerswaarschuwingen, met name voor gladheid. Volgens de krant Berliner Morgenpost zal dinsdag in Berlijn ongeveer 5 centimeter sneeuw op de grond blijven liggen.

Meer uit Buitenland

Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

1 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

2 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

4 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

4 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

4 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

6 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

6 uur geleden