Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog steeds onduidelijkheid coronamaatregelen studentenhuizen

Nog steeds onduidelijkheid coronamaatregelen studentenhuizen

UTRECHT/AMSTELVEEN (ANP) - Studentenvakbond LSVb krijgt nog steeds vragen van studenten in studentenhuizen over hoe ze moeten omgaan met de coronamaatregelen, zegt voorzitter Alex Tess Rutten. De jongeren, die met soms wel vijftien of twintig mensen in één pand wonen en daar sanitair en keuken delen, moeten veel moeite doen om de anderhalve meter afstand te houden.

Vaak lukt het, maar soms ook niet. Mensen willen toch op ongeveer dezelfde tijd hun avondeten klaarmaken, aldus Rutten, zoiets is lastig over de dag te spreiden. Veel studentenhuishoudens houden er echter strenge maatregelen op na, zeker als het gaat om externe contacten: zoals geen bezoek en maar één persoon per dag die boodschappen doet. Toch is er nog onduidelijkheid, zo lijkt het, met name als de studenten hun neus buiten de deur steken.

Enkele bewoners van een Utrechts studentencomplex hebben al boetes opgelopen van naar eigen zeggen 390 euro per persoon, omdat ze in de gezamenlijke voortuin zaten te eten aan een tuintafel die daar altijd staat. "Het is vreemd dat studenten die binnenshuis noodgedwongen bij elkaar op de lip zitten, beboet worden als ze samen in de tuin gaan zitten", vindt Boukje Dotinga van VIDIUS-studentenunie, de Utrechtse studentenvakbond. In Amstelveen kregen onder meer studenten die op een balkon en dus in de buitenlucht stonden ook boetes. Het ging volgens een zegsman van de VU om de aanwezigheid bij kleine feestjes.

De coronamaatregelen brengen studenten overigens ook op nieuwe ideeën. In onder meer Delft gaan ze werken met tablets aan muren van studentenhuizen voor het betalen van consumpties uit gezamenlijke voorraden: "Wie een blikje fris of zakje chips pakt voert dat in, zodat de kosten eerlijk worden verdeeld. Zo kan je alles gezamenlijk inkopen en hoef je niet voor elke snack zelf de deur uit", aldus een van de bedenkers.

Meer uit Binnenland

Gestage stijging meldingen kindermishandeling en ander geweld

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over mogelijke kindermishandeling en huiselijk geweld neemt verder toe, constateert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het eerste halfjaar van 2025 ontvingen de Veilig Thuis-organisaties in totaal zo'n 66.000 meldingen.

46 minuten geleden
KNMI: aan de kust nog zware windstoten, deels code geel

DE BILT (ANP) - Aan de kust kunnen vrijdag nog steeds zware windstoten voorkomen, meldt het KNMI. Storm Benjamin is bijna uitgeraasd, maar in een deel van de provincies geldt nog steeds code geel.

52 minuten geleden
Organisaties proberen meer moslims naar de stembus te krijgen

DEN HAAG (ANP) - In moskeeën, op sociale media en met een speciale stemhulp: maatschappelijke organisaties proberen meer moslims aan te sporen om komende woensdag te gaan stemmen. Deze Tweede Kamerverkiezingen zijn nog belangrijker dan vorige keren, vindt Muhsin Köktaş van het Contactorgaan Moslims en Overheid.

1 uur geleden
Code oranje in het Waddengebied beëindigd

DE BILT (ANP) - Code oranje in het Waddengebied vanwege zware windstoten door storm Benjamin is sinds 03.06 uur maandagochtend beëindigd. Dat laat het KNMI weten.

2 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding in Bladel

BLADEL (ANP) - De politie heeft een waarschuwingsschot gelost bij een aanhouding aan de Europalaan in het Brabantse Bladel. Dat meldt de politie op X.

5 uur geleden
Schoof: EU-financiering Oekraïne rond als iedereen als NL betaalt

BRUSSEL (ANP) - In plaats van een lening op basis van bevroren Russische tegoeden, zouden lidstaten ook net zoveel kunnen afdragen aan Oekraïne als Nederland. "Dan is de financiering rond", zei premier Dick Schoof na afloop van overleg met EU-leiders.

5 uur geleden
Veiligheidsregio Noord-Holland Noord had drukke avond door storm

ALKMAAR (ANP) - De Veiligheidsregio Noord-Holland Noord heeft donderdagavond door storm Benjamin "een drukke periode gehad met behoorlijk wat meldingen en veel inzetten vanuit de brandweer die gerelateerd waren aan stormschade". Om hoeveel meldingen het precies gaat, weet de woordvoerder niet.

7 uur geleden