Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog steeds nieuwe meldingen misstanden in turnsport

Nog steeds nieuwe meldingen misstanden in turnsport

BEEKBERGEN (ANP) - Bij het Centrum Veilige Sport Nederland en de vertrouwenscontactpersonen van gymnastiekbond KNGU zijn in november nog eens 27 meldingen binnengekomen over grensoverschrijdend gedrag door met name turncoaches. In totaal zijn er nu sinds de zomer 192 contacten geweest. "Daarbij gaat het tot nu toe om 143 beschuldigden over een periode van 35 jaar in breedte- en topsport, het merendeel van vóór 2012", lichtte Marieke van der Plas, directeur van de KNGU, dinsdag toe.

Tot nu toe zijn er 67 contacten doorgezet naar het Instituut Sportrechtspraak (ISR). Van der Plas: "Dat wil niet zeggen dat er sprake is van 67 beschuldigden. Meerdere meldingen kunnen over één persoon gaan. Het klinkt raar, maar eigenlijk hoop ik op nog meer meldingen. Dat zou betekenen dat de bespreekbaarheid toeneemt." Van der Plas zei dat in een tiental gevallen de beschuldigde is geïnformeerd dat er door de aanklager van het ISR een onderzoek is gestart.

Van der Plas begrijpt dat slachtoffers ongeduldig worden. Resultaten van het afgelopen zomer begonnen onafhankelijk onderzoek naar de wantoestanden worden pas in het voorjaar verwacht. "We vragen begrip, de onderste steen moet echt bovenkomen. Maar zorgvuldigheid gaat boven snelheid."

Uit gesprekken met het ministerie van VWS volgde de toezegging dat er na de uitkomst van het onderzoek een plan van aanpak komt. Van der Plas en de KNGU willen op alle niveaus actie ondernemen om de cultuur, waarin de wantoestanden hebben kunnen plaatsvinden, te veranderen. "Op clubniveau door sessies met clubbestuurders, landelijk door samenwerking met andere sportbonden en internationaal zijn we met acht landen in overleg hoe we gymnastiek veiliger en plezieriger maken. Dat kan met aanpassingen in de reglementen, met een leeftijdsverhoging bij de senioren, maar ook door ervoor te zorgen dat trainingsmethodes oké zijn."

Meer uit Sport

Botic van de Zandschulp uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.

18 minuten geleden
Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

6 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

7 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

7 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

8 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

8 uur geleden
Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

9 uur geleden