Nog steeds nieuwe meldingen misstanden in turnsport
BEEKBERGEN (ANP) - Bij het Centrum Veilige Sport Nederland en de vertrouwenscontactpersonen van gymnastiekbond KNGU zijn in november nog eens 27 meldingen binnengekomen over grensoverschrijdend gedrag door met name turncoaches. In totaal zijn er nu sinds de zomer 192 contacten geweest. "Daarbij gaat het tot nu toe om 143 beschuldigden over een periode van 35 jaar in breedte- en topsport, het merendeel van vóór 2012", lichtte Marieke van der Plas, directeur van de KNGU, dinsdag toe.
Tot nu toe zijn er 67 contacten doorgezet naar het Instituut Sportrechtspraak (ISR). Van der Plas: "Dat wil niet zeggen dat er sprake is van 67 beschuldigden. Meerdere meldingen kunnen over één persoon gaan. Het klinkt raar, maar eigenlijk hoop ik op nog meer meldingen. Dat zou betekenen dat de bespreekbaarheid toeneemt." Van der Plas zei dat in een tiental gevallen de beschuldigde is geïnformeerd dat er door de aanklager van het ISR een onderzoek is gestart.
Van der Plas begrijpt dat slachtoffers ongeduldig worden. Resultaten van het afgelopen zomer begonnen onafhankelijk onderzoek naar de wantoestanden worden pas in het voorjaar verwacht. "We vragen begrip, de onderste steen moet echt bovenkomen. Maar zorgvuldigheid gaat boven snelheid."
Uit gesprekken met het ministerie van VWS volgde de toezegging dat er na de uitkomst van het onderzoek een plan van aanpak komt. Van der Plas en de KNGU willen op alle niveaus actie ondernemen om de cultuur, waarin de wantoestanden hebben kunnen plaatsvinden, te veranderen. "Op clubniveau door sessies met clubbestuurders, landelijk door samenwerking met andere sportbonden en internationaal zijn we met acht landen in overleg hoe we gymnastiek veiliger en plezieriger maken. Dat kan met aanpassingen in de reglementen, met een leeftijdsverhoging bij de senioren, maar ook door ervoor te zorgen dat trainingsmethodes oké zijn."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
32 minuten geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
16 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
23 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 dag geleden