Nog steeds geen akkoord tussen Volkswagen en vakbond
HANNOVER (ANP/DPA) - Volkswagen en vakbond IG Metall hebben na ruim 64 uur onderhandelen deze week nog geen akkoord bereikt. Volkswagen hoopte voor kerst overeenstemming te bereiken, maar de vakbond laat weten dat er "nog steeds onenigheid over een aantal centrale kwesties" is.
Volkswagen kondigde eerder dit jaar een flinke reorganisatie aan omdat het bedrijf in een crisis verkeert. De Duitse autobouwer heeft vooral last van hoge kosten en forse concurrentie uit China. Zo daalde de winst het afgelopen kwartaal met 64 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Om kosten te besparen wil Volkswagen tienduizenden banen in Duitsland schrappen en drie van de tien fabrieken in het land sluiten, tot grote onvrede van de vakbond.
Afgelopen nacht gingen de onderhandelingen tussen Volkswagen en de vakbond tot 04.00 uur door, zonder concreet resultaat. Wel spraken deelnemers toen van "vooruitgang, maar geen akkoord".
Grotere stakingen
IG Metall is bereid om akkoord te gaan met het niet verhogen van de lonen en minder werkuren, mits er geen permanente loonsverlaging op tafel wordt gelegd. Ook eist de vakbond zekerheid op werk. Volkswagen kan zich daar niet in vinden, waardoor de kans op een akkoord voor kerst steeds kleiner lijkt te worden. Als dat niet gebeurt, dreigt de vakbond met nog grotere stakingen.
Werknemers van Volkswagen hebben deze maand al twee keer het werk neergelegd. Volgens de vakbond deden daar zeker 100.000 mensen aan mee op negen locaties van Volkswagen.
Meer uit Financieel
SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
39 minuten geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
3 uur geleden