Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog steeds geen akkoord tussen Volkswagen en vakbond

Nog steeds geen akkoord tussen Volkswagen en vakbond

HANNOVER (ANP/DPA) - Volkswagen en vakbond IG Metall hebben na ruim 64 uur onderhandelen deze week nog geen akkoord bereikt. Volkswagen hoopte voor kerst overeenstemming te bereiken, maar de vakbond laat weten dat er "nog steeds onenigheid over een aantal centrale kwesties" is.

Volkswagen kondigde eerder dit jaar een flinke reorganisatie aan omdat het bedrijf in een crisis verkeert. De Duitse autobouwer heeft vooral last van hoge kosten en forse concurrentie uit China. Zo daalde de winst het afgelopen kwartaal met 64 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Om kosten te besparen wil Volkswagen tienduizenden banen in Duitsland schrappen en drie van de tien fabrieken in het land sluiten, tot grote onvrede van de vakbond.

Afgelopen nacht gingen de onderhandelingen tussen Volkswagen en de vakbond tot 04.00 uur door, zonder concreet resultaat. Wel spraken deelnemers toen van "vooruitgang, maar geen akkoord".

Grotere stakingen

IG Metall is bereid om akkoord te gaan met het niet verhogen van de lonen en minder werkuren, mits er geen permanente loonsverlaging op tafel wordt gelegd. Ook eist de vakbond zekerheid op werk. Volkswagen kan zich daar niet in vinden, waardoor de kans op een akkoord voor kerst steeds kleiner lijkt te worden. Als dat niet gebeurt, dreigt de vakbond met nog grotere stakingen.

Werknemers van Volkswagen hebben deze maand al twee keer het werk neergelegd. Volgens de vakbond deden daar zeker 100.000 mensen aan mee op negen locaties van Volkswagen.

Meer uit Financieel

Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

21 minuten geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

25 minuten geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

1 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

3 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

3 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

3 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

3 uur geleden