Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog steeds geen akkoord tussen Volkswagen en vakbond

Nog steeds geen akkoord tussen Volkswagen en vakbond

HANNOVER (ANP/DPA) - Volkswagen en vakbond IG Metall hebben na ruim 64 uur onderhandelen deze week nog geen akkoord bereikt. Volkswagen hoopte voor kerst overeenstemming te bereiken, maar de vakbond laat weten dat er "nog steeds onenigheid over een aantal centrale kwesties" is.

Volkswagen kondigde eerder dit jaar een flinke reorganisatie aan omdat het bedrijf in een crisis verkeert. De Duitse autobouwer heeft vooral last van hoge kosten en forse concurrentie uit China. Zo daalde de winst het afgelopen kwartaal met 64 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Om kosten te besparen wil Volkswagen tienduizenden banen in Duitsland schrappen en drie van de tien fabrieken in het land sluiten, tot grote onvrede van de vakbond.

Afgelopen nacht gingen de onderhandelingen tussen Volkswagen en de vakbond tot 04.00 uur door, zonder concreet resultaat. Wel spraken deelnemers toen van "vooruitgang, maar geen akkoord".

Grotere stakingen

IG Metall is bereid om akkoord te gaan met het niet verhogen van de lonen en minder werkuren, mits er geen permanente loonsverlaging op tafel wordt gelegd. Ook eist de vakbond zekerheid op werk. Volkswagen kan zich daar niet in vinden, waardoor de kans op een akkoord voor kerst steeds kleiner lijkt te worden. Als dat niet gebeurt, dreigt de vakbond met nog grotere stakingen.

Werknemers van Volkswagen hebben deze maand al twee keer het werk neergelegd. Volgens de vakbond deden daar zeker 100.000 mensen aan mee op negen locaties van Volkswagen.

Meer uit Financieel

IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

8 minuten geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

39 minuten geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

1 uur geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.

1 uur geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

1 uur geleden
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

1 uur geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

7 uur geleden