Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog onduidelijk wat staking ziekenhuizen betekent voor patiënten

Nog onduidelijk wat staking ziekenhuizen betekent voor patiënten

DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen kunnen patiënten op dit moment nog geen duidelijkheid geven over de gevolgen van de staking op 16 maart. Op die dag zal personeel in tientallen ziekenhuizen zorg verlenen alsof het een zondag is. Dat betekent dat in principe alleen acute zorg doorgaat en geplande operaties en afspraken vervallen.

Wat dat betekent voor mensen die op 16 maart een ingreep hebben afgesproken, valt volgens meerdere ziekenhuizen nog niet te zeggen. "We kunnen ons voorstellen dat u zich afvraagt of uw afspraak doorgaat op 16 maart", schrijft het Máxima Medisch Centrum in Veldhoven aan patiënten. "Alleen op de afdelingen die uiteindelijk deelnemen aan de actie, zullen afspraken worden verzet. We weten op dit moment dus nog niet welke afdelingen meedoen met de staking." Zodra dat wel bekend is, krijgen mensen van het ziekenhuis te horen of hun operatie of behandeling wordt verzet. Wanneer mensen meer informatie krijgen, is op dit moment onduidelijk.

De Noordwest Ziekenhuisgroep in Noord-Holland laat weten komende maandag met de vakbonden om de tafel te gaan over de staking. "Hoort u niets van het ziekenhuis, dan gaat uw afspraak gewoon door", valt op de website te lezen. Ook andere ziekenhuizen melden dat er een overleg met de actievoerders gepland staat en dat patiënten daarna mogelijk meer horen.

Betere cao

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht zet eveneens nog "op een rij welke zorg doorgaat op 16 maart en welke niet". Uiterlijk 10 maart komt er meer informatie op de website van het ziekenhuis. Wie twijfelt of een spreekuur, onderzoek of ingreep doorgaat, kan vanaf maandag 13 maart zelf bellen naar de afdeling, zegt het ziekenhuis. Ook de ziekenhuisleiding van het Albert Schweitzer "staat in nauw overleg met het actiecomité" dat de staking daar organiseert. Het Isala ziekenhuis in Zwolle en Meppel laat nog weten dat de zorg voor patiënten die al zijn opgenomen, "uiteraard" gewoon doorgaat.

Het ziekenhuispersoneel staakt om een betere cao af te dwingen. De ziekenhuizen hebben een gespreide loonsverhoging geboden: 5 procent nu, nog eens 5 procent aan het einde van het jaar en 3 procent in 2024. De vakbonden willen dat de lonen dit jaar met 10 procent en nog eens 100 euro bruto per maand omhooggaan. Verder willen de bonden onder meer betere afspraken over werktijden en roosters

Meer uit Gezond

Autofabrikant Volvo Cars haalt nieuwe topman bij Skoda

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse autobouwer Volvo Cars heeft een nieuwe topman benoemd die overstapt van Skoda. De topman van het Tsjechische automerk, Klaus Zellmer, wordt de nieuwe bestuursvoorzitter van Volvo Cars en opvolger van vertrekkend topman Håkan Samuelsson.

1 dag geleden
Sanquin test in 9 provincies donoren individueel op westnijlvirus

DEN HAAG (ANP) - Bloedbank Sanquin test donoren vanaf vrijdag in negen provincies individueel op het westnijlvirus. Het gaat om alle provincies behalve Groningen, Friesland en Drenthe. Een woordvoerder van Sanquin bevestigde donderdag berichtgeving hierover door de NOS.

3 dagen geleden
DSW stelt bekendmaking zorgpremie uit om onduidelijkheid politiek

SCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW gaat later dan normaal zijn zorgpremie bekendmaken. De zorgverzekeraar breekt met de "jarenlange traditie" om op de vierde dinsdag van september de nieuwe premie te presenteren. Dat doet DSW omdat er onduidelijkheid is over de haalbaarheid van het kabinetsplan om het eigen risico te verhogen. Hierdoor beschikt DSW niet over de noodzakelijke informatie om de zorgpremie te kunnen berekenen, legt de zorgverzekeraar uit.

4 dagen geleden
Hermans: ga gesprek aan over 'geen bezwaar' op donorlijst

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) wil dat mensen die geen bezwaar hebben om na het overlijden organen te doneren daarover in gesprek gaan met hun familie. Ze onderstreept daarmee een oproep van de Transplantatie Stichting in de Volkskrant.

4 dagen geleden
Vierde dode westnijlvirus, patiënt besmet door bloedtransfusie

BILTHOVEN (ANP) - Een vierde persoon is overleden na het westnijlvirus te hebben opgelopen. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) raakte deze persoon besmet door een bloedtransfusie. Maar of het virus de oorzaak van het overlijden is, of een kwetsbare gezondheid, is niet duidelijk.

4 dagen geleden
Meer orgaandonoren in nieuw systeem, maar toename is beperkt

LEIDEN (ANP) - Het aantal orgaandonaties is toegenomen sinds de invoering van het systeem waarin iedereen automatisch is geregistreerd, maar die stijging is relatief bescheiden. Onderzoekers van de Nederlandse Transplantatie Stichting en Maastricht UMC+ concluderen dat in een publicatie.

4 dagen geleden
Eigen risico stijgt volgend jaar met inflatie naar 400 euro

DEN HAAG (ANP) - Het verplichte eigen risico in de zorg stijgt volgend jaar met de inflatie mee naar 400 euro, laat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in zijn begroting weten. De zorgpremie zal 12,50 euro stijgen, denkt VWS, en zal daarmee uitkomen op 169 euro per maand.

6 dagen geleden