Nog onduidelijk wanneer FNV-top reageert op ultimatum personeel
UTRECHT (ANP) - Het is nog onduidelijk wanneer het bestuur van FNV officieel reageert op de oproep om terug te treden. Een meerderheid van de leden van de interne vakbond voor personeel van FNV steunde die eis tot terugtreden, omdat hun vertrouwen in het bestuur is geschaad.
FNV Personeel geeft het bestuur nu twee weken de tijd om zelf een stap terug te doen. Als dat niet gebeurt, volgen acties. Het algemeen bestuur van FNV zal deze week vergaderen en dan komt het ultimatum van de interne vakbond ook aan de orde. Maar wanneer bestuurders zullen antwoorden op de oproep, kan een woordvoerder niet zeggen.
Binnen de top van de grootste vakbond van Nederland heerst onrust, kwam de afgelopen dagen naar buiten. Daar heeft de sociale veiligheid van medewerkers onder te lijden, zei Judith Westhoek van FNV Personeel. Die interne vakbond wil daarom dat bestuurders zich tijdelijk terugtrekken in afwachting van integriteitsonderzoeken. Ook moet de verkiezing van een FNV-voorzitter worden uitgesteld tot na de afronding van dat onderzoek.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
13 uur geleden