Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog onduidelijk hoeveel gebouwen aan Tarwekamp behouden blijven

Nog onduidelijk hoeveel gebouwen aan Tarwekamp behouden blijven

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel gebouwen aan de Tarwekamp in Den Haag gesloopt moeten worden na de explosies van ruim een week geleden, en hoeveel behouden kunnen blijven. Het is ook onduidelijk hoelang het werk duurt. Pas als de inspectie van de gebouwen klaar is "kan meer duidelijkheid worden gegeven over de mogelijke scenario's en termijnen voor herstel of herbouw", laat de gemeente dinsdag weten.

Door de explosies en de daaropvolgende brand zijn vijf bovenwoningen geheel of gedeeltelijk ingestort. Veertien andere woningen raakten beschadigd. De panden direct naast het ingestorte deel moeten waarschijnlijk op korte termijn worden gesloopt.

Bewoners en ondernemers krijgen de kans om onder begeleiding hun gebouwen in te gaan om spullen op te halen die belangrijk voor hen zijn. Het is volgens de gemeente belangrijk om dat te doen voor de panden gesloopt worden, "ook in het kader van verwerking". Den Haag voegt er wel aan toe dat dit "vanwege de veiligheid helaas niet voor alle panden mogelijk is".

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekincident vlak bij treinstation Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.

2 uur geleden
Koningspaar arriveert in Suriname voor staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.

2 uur geleden
Koperdiefstal verstoort treindienst van en naar Noord-Nederland

UTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

4 uur geleden
Burgemeester Almere sluit woning na explosie en brand

ALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.

5 uur geleden
Andreaspenningen voor twee oprichters KOZP

AMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.

6 uur geleden
Maandverwachting december: zachte eerste helft, daarna kouder

HOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.

20 uur geleden
36 aanhoudingen bij anti-immigratiedemonstratie in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de anti-immigratiedemonstratie in Den Haag zijn zaterdag 36 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van verschillende strafbare feiten, waaronder het dragen van gezichtsbedekkende kleding, het in bezit hebben van wapens zoals steekwapens en zwaar vuurwerk, meldt de politie.

1 dag geleden