Nog onduidelijk hoeveel gebouwen aan Tarwekamp behouden blijven
DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel gebouwen aan de Tarwekamp in Den Haag gesloopt moeten worden na de explosies van ruim een week geleden, en hoeveel behouden kunnen blijven. Het is ook onduidelijk hoelang het werk duurt. Pas als de inspectie van de gebouwen klaar is "kan meer duidelijkheid worden gegeven over de mogelijke scenario's en termijnen voor herstel of herbouw", laat de gemeente dinsdag weten.
Door de explosies en de daaropvolgende brand zijn vijf bovenwoningen geheel of gedeeltelijk ingestort. Veertien andere woningen raakten beschadigd. De panden direct naast het ingestorte deel moeten waarschijnlijk op korte termijn worden gesloopt.
Bewoners en ondernemers krijgen de kans om onder begeleiding hun gebouwen in te gaan om spullen op te halen die belangrijk voor hen zijn. Het is volgens de gemeente belangrijk om dat te doen voor de panden gesloopt worden, "ook in het kader van verwerking". Den Haag voegt er wel aan toe dat dit "vanwege de veiligheid helaas niet voor alle panden mogelijk is".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
6 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
13 uur geleden