Nog onduidelijk hoeveel gebouwen aan Tarwekamp behouden blijven
DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel gebouwen aan de Tarwekamp in Den Haag gesloopt moeten worden na de explosies van ruim een week geleden, en hoeveel behouden kunnen blijven. Het is ook onduidelijk hoelang het werk duurt. Pas als de inspectie van de gebouwen klaar is "kan meer duidelijkheid worden gegeven over de mogelijke scenario's en termijnen voor herstel of herbouw", laat de gemeente dinsdag weten.
Door de explosies en de daaropvolgende brand zijn vijf bovenwoningen geheel of gedeeltelijk ingestort. Veertien andere woningen raakten beschadigd. De panden direct naast het ingestorte deel moeten waarschijnlijk op korte termijn worden gesloopt.
Bewoners en ondernemers krijgen de kans om onder begeleiding hun gebouwen in te gaan om spullen op te halen die belangrijk voor hen zijn. Het is volgens de gemeente belangrijk om dat te doen voor de panden gesloopt worden, "ook in het kader van verwerking". Den Haag voegt er wel aan toe dat dit "vanwege de veiligheid helaas niet voor alle panden mogelijk is".
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.
44 seconden geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Anna Blamanplein in de Haagse wijk Transvaal een persoon opgepakt, nadat agenten hier met vuurwerk werden bekogeld. Niemand raakte gewond.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakt zich zorgen over de dreigende vergunningsstop van hulporganisaties die onder andere actief zijn in Gaza. Daarover heeft de demissionaire bewindsman woensdag contact gehad met zijn Israëlische evenknie Gideon Saar, meldt een ministeriewoordvoerder.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Limburg is code geel afgegeven voor mogelijke gladheid. Het KNMI had eerder de waarschuwingscode afgegeven voor Noord-Brabant en Zeeland. Voor de laatstgenoemde provincie is de waarschuwing niet meer van kracht.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In de binnenstad van Dordrecht heeft woensdagavond brand gewoed in een historische woning, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. De eerste meldingen van de brand kwamen iets na 20.00 uur bij de brandweer binnen. Een klein uur later is het vuur onder controle, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten. De brandweer is nog wel bezig met controles.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.
4 uur geledenZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
4 uur geleden