Nog nooit zoveel uitgegeven aan voetbaltransfers als in januari
ZÜRICH (ANP) - Voetbalclubs hebben afgelopen maand een recordbedrag uitgegeven aan transfers. De totale uitgaven in het mannenvoetbal kwamen uit op een kleine 1,6 miljard dollar, ruim 200 miljoen meer dan het oude winterse record van januari 2018. Meer dan de helft van de betaalde transfersommen kwam voor de rekening van Engelse clubs, meldt de internationale voetbalbond FIFA.
Mogelijk speelde mee dat anders dan bij andere winterse transferperiodes het WK nu net was afgelopen. Ook is de voetbalwereld steeds verder in zijn herstel van de coronacrisis. Vorig jaar januari lagen de transferuitgaven op net iets meer dan 1 miljard dollar, omgerekend zo’n 930 miljoen euro.
Met name Chelsea baarde opzien met zo'n 300 miljoen euro aan transferuitgaven. In totaal waren er bijna 4400 internationale transfers in het mannenvoetbal, ook een nieuw record.
Ook bij de vrouwen was sprake van een record, maar kwamen de uitgaven met een kleine 800.000 dollar toch fors lager uit. Er waren 341 internationale transfers. Colombiaanse clubs trokken de meeste speelsters aan, 35.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden