Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog nooit zo warm op 2 januari als in 2022

Nog nooit zo warm op 2 januari als in 2022

WESTDORPE (ANP) - Voor de tweede dag op rij is een recordtemperatuur voor de tijd van het jaar gemeten. Nog nooit was het op 2 januari zo warm als op deze dag in 2022. Volgens Weer.nl werd het zondag in Westdorpe 14,5 graden en in Woensdrecht 14,4 graden. Daarmee werd het oude dagrecord van 13,6 graden in Gilze-Rijen uit 1988 verbroken.

De hoge temperaturen werden volgens het weerbureau al in de nacht bereikt. De recordwarme dag volgt op een ook al zeer warme nieuwjaarsdag. In De Bilt werd zaterdag een nieuw officieel record neergezet met een temperatuur van 13,2 graden. Dat was meer dan de 12,9 graden die in 2012 werd waargenomen. Het warmst werd het zaterdag in Maastricht, daar tikte het kwik 15,1 graden aan. Dat was een stuk hoger dan de 14,2 graden in Vlissingen op nieuwjaarsdag 1916.

Overigens komt er volgens Weer.nl binnenkort wel een einde aan deze 'winterhitte'. Maandag is het nog zacht met temperaturen van 9 tot 12 graden, maar dagrecords worden daar waarschijnlijk niet meer mee gebroken. De dagen erna zakt de maximumtemperatuur naar normale waarden voor de tijd van het jaar, 5 tot 7 graden.

Meer uit Binnenland

Record: bijna 43.000 wandelaars krijgen Vierdaagsekruisje

NIJMEGEN (ANP) - Op de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 42.777 deelnemers gefinisht, zo laat de organisatie weten. Allen krijgen zij het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste wandeldag van het evenement vielen 411 wandelaars uit.

5 uur geleden
Rechtspraak werkt aan alternatieven nu OM zonder internet zit

DEN HAAG (ANP) - De rechtbanken werken aan meerdere alternatieven om strafzaken zoveel mogelijk door te laten gaan, terwijl het Openbaar Ministerie is afgesloten van het internet. Dit meldt de Raad voor de rechtspraak.

7 uur geleden
OM: onbekend hoelang medewerkers van internet verstoken blijven

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie weet niet hoelang medewerkers nog van internet verstoken blijven. Het onderzoek naar de mogelijke kwetsbaarheid in de systemen duurt voort.

7 uur geleden
Burgemeester Bruls: Nijmeegse Vierdaagse voortreffelijk verlopen

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls kijkt tevreden terug op de Nijmeegse Vierdaagse. Ondanks enkele "akkefietjes" tijdens de Vierdaagsefeesten is het wandelevenement vooralsnog zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zegt hij. "Als je alles overziet, met de vele duizenden mensen, is het voortreffelijk gegaan."

8 uur geleden
Systemen gemeenten en ziekenhuizen gefikst, afkoppelen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten en ziekenhuizen die gebruikmaken van diensten van Citrix zeggen dat ze die vorige maand al hebben gerepareerd, nadat een gat in de beveiliging was ontdekt. Daarom hoeven ze de systemen nu niet los te koppelen, zoals het Openbaar Ministerie wel heeft gedaan.

9 uur geleden
Meerdere mensen melden zich na tonen beelden rellen PSV-feest

EINDHOVEN (ANP) - Meerdere mensen hebben zich gemeld nadat er donderdag geblurde foto's van zes verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV naar buiten waren gebracht. Dat meldt de politie vrijdag. Een politiewoordvoerder kan niet direct zeggen om hoeveel personen het precies gaat.

10 uur geleden
Reisadvies Venezuela naar rood, reizen wordt afgeraden

DEN HAAG (ANP) - Reizen naar Venezuela wordt afgeraden. Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat vanaf deze vrijdag voor het hele land op rood. Sinds de presidentsverkiezingen van juli 2024 is het onrustig in het land.

10 uur geleden