
Nog niets bekend over afzender bombrieven
AMSTERDAM (ANP) - Op steeds meer plekken in Nederland duiken bombrieven op. Zo werd vrijdagochtend een envelop met een explosief gevonden bij het hotel Okura in Amsterdam. De bom is onklaar gemaakt. Rechercheurs zoeken met man en macht naar de afzender. Wie de brieven heeft verstuurd, en wat zijn of haar motief is, is nog niet bekend. De politie onderzoekt alle scenario's, waaronder ook afpersing.
De politie heeft vrijdag een foto verspreid van een van de bombrieven. De bombrief heeft een verdikking en bevat een explosief. Tot nu toe is niemand gewond geraakt. Wel liep een brief brandschade op, maar hij was volgens de politie niet ontploft. Op de envelop zit een sticker met als afzender het Centraal Invorderings Bureau (CIB) uit Rotterdam, maar dat incassobureau heeft niets met de zaak te maken.
Eerder kwamen bombrieven binnen bij een tankstation in Amsterdam, een makelaarskantoor in Utrecht en een tankstation en autobedrijf in Rotterdam. Zij ontvingen ook een waarschuwingsbrief. Wat daar precies in stond, wil de politie niet zeggen. Een ABN AMRO-filiaal en een ander bedrijf in Maastricht kregen vrijdag ook een waarschuwingsbrief. Bij het CIB kwamen eerder verbrande enveloppen binnen, die voor de Maastrichtse bedrijven bestemd waren. Of hier explosieven in hebben gezeten, is nog niet bekend.
PostNL heeft voorzorgsmaatregelen getroffen om zijn medewerkers te beschermen tegen de bombrieven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, de kapitein van het activistenschip dat naar de Gazastrook wilde varen, komt vrijdag toch niet terug naar Nederland. Dat meldt zijn familie.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS kampt vrijdagochtend in de gebieden waarin niet wordt gestaakt en wel treinen zouden moeten rijden, met een zeer verstoorde dienstregeling. Dat komt doordat sommige NS-medewerkers treinen niet willen rijden die bij een reguliere dienstregeling in het stakingsgebied beginnen, meldt een NS-woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De belangstelling onder Nederlanders om deze zomer naar de Verenigde Staten te reizen neemt in rap tempo af. Dat meldt de ANWB vrijdag op basis van eigen "recente representatieve onderzoeken".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept naar aanleiding van de aanval van Israël op Iran Nederlanders in de regio op hun vrienden en familie te laten weten hoe het met hen gaat. In een bericht op X adviseert het ministerie ook het nieuws goed in de gaten te houden en de instructies op te volgen van lokale autoriteiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis wil dat gemeenten aan de slag gaan met lokale hitteplannen. Er bestaat al een Nationaal Hitteplan dat organisaties moet helpen kwetsbare mensen te beschermen tijdens heet weer. Maar het Rode Kruis stelt dat met een lokaal hitteplan mensen nog beter geholpen kunnen worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft 24 nieuwe gebieden aangewezen waar ze haast wil maken met woningbouw. Door zich te bemoeien met projecten in deze gebieden hoopt ze 'doorbraken' te forceren, waardoor deze sneller worden afgerond dan de gebruikelijke zeven tot tien jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit niet uit dat het in de EU zal pleiten om de twee uiterst rechtse Israëlische ministers Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich op de Europese sanctielijst te zetten. "Ik houd de optie open", zei premier Dick Schoof in de Tweede Kamer. Hij voegde eraan toe dat het kabinet zich er binnenkort over zal buigen.
11 uur geleden