Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog niets bekend over afzender bombrieven

Nog niets bekend over afzender bombrieven

AMSTERDAM (ANP) - Op steeds meer plekken in Nederland duiken bombrieven op. Zo werd vrijdagochtend een envelop met een explosief gevonden bij het hotel Okura in Amsterdam. De bom is onklaar gemaakt. Rechercheurs zoeken met man en macht naar de afzender. Wie de brieven heeft verstuurd, en wat zijn of haar motief is, is nog niet bekend. De politie onderzoekt alle scenario's, waaronder ook afpersing.

De politie heeft vrijdag een foto verspreid van een van de bombrieven. De bombrief heeft een verdikking en bevat een explosief. Tot nu toe is niemand gewond geraakt. Wel liep een brief brandschade op, maar hij was volgens de politie niet ontploft. Op de envelop zit een sticker met als afzender het Centraal Invorderings Bureau (CIB) uit Rotterdam, maar dat incassobureau heeft niets met de zaak te maken.

Eerder kwamen bombrieven binnen bij een tankstation in Amsterdam, een makelaarskantoor in Utrecht en een tankstation en autobedrijf in Rotterdam. Zij ontvingen ook een waarschuwingsbrief. Wat daar precies in stond, wil de politie niet zeggen. Een ABN AMRO-filiaal en een ander bedrijf in Maastricht kregen vrijdag ook een waarschuwingsbrief. Bij het CIB kwamen eerder verbrande enveloppen binnen, die voor de Maastrichtse bedrijven bestemd waren. Of hier explosieven in hebben gezeten, is nog niet bekend.

PostNL heeft voorzorgsmaatregelen getroffen om zijn medewerkers te beschermen tegen de bombrieven.

Meer uit Binnenland

Cannabis in Haribo-snoep, meerdere mensen onwel

BREDA (ANP) - In het Haribo-snoep dat woensdag werd teruggeroepen is cannabis gevonden. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) weten na berichtgeving van Hart van Nederland. Meerdere mensen waren onwel geworden nadat ze het snoep hadden gegeten.

51 minuten geleden
Parachute probleem bij Duitsers, Defensie ziet geen mankement

DEN HAAG (ANP) - In een intern document van het Duitse ministerie van Defensie (Bundeswehr) wordt gewaarschuwd voor problemen met een nieuwe parachute. Die is ook in gebruik bij de Nederlandse militairen, maar hier zijn volgens Defensie geen aanwijzingen voor mankementen.

53 minuten geleden
De erfgenamen van Porter winnaar Hebban Thrillerprijs 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek De erfgenamen van A.C. Porter heeft dit jaar de Hebban Thrillerprijs gewonnen. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag bekendgemaakt. Een vakjury las de vijf genomineerde boeken en koos unaniem deze winnaar voor de belangrijkste lezersjuryprijs voor het spannende boek van lezerscommunity Hebban.nl. De shortlist werd samengesteld door een honderdkoppige lezersjury.

1 uur geleden
Weeronline: lente verliep extreem zonnig en droog

HOUTEN (ANP) - De meteorologische lente van 2025 was extreem zonnig, extreem droog en zeer zacht, meldt Weeronline. Ook leverde deze lente een recordaantal zeer zonnige dagen en een recordaantal zachte dagen op.

3 uur geleden
Grote brand bij manege Brabant, paarden gered

KNEGSEL (ANP) - In de stal van een manege in het Brabantse Knegsel, niet ver van Veldhoven, heeft woensdagavond een grote brand gewoed. In de stal van 20 bij 50 meter stonden ongeveer vijftien paarden. Manegemedewerkers brachten de dieren veilig naar buiten, meldt de brandweer. Niemand raakte gewond.

8 uur geleden
Ontsnapte man Heiloo in Den Bosch gevonden

HEILOO (ANP) - De 35-jarige man die woensdagochtend was ontsnapt uit een ggz-instelling in het Noord-Hollandse Heiloo is woensdagavond gevonden in Den Bosch, meldt de politie. De man wordt door de politie teruggebracht naar de ggz-kliniek.

9 uur geleden
Ook Nijmegen wil verbod op fossiele reclame

NIJMEGEN (ANP) - De gemeente Nijmegen wil een verbod op fossiele reclames, in navolging van Den Haag, Utrecht en Delft. Een meerderheid van 20 raadsleden stemde woensdagavond voor een motie met die strekking van de Partij voor de Dieren (PvdD), GroenLinks (GL) en het CDA, 18 leden van de raad waren tegen. Onder fossiele reclame verstaan de initiatiefnemers reclame voor bijvoorbeeld fossiele brandstoffen, vliegvakanties, cruisereizen en gascontracten.

9 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!