Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog niet veel mondkapjes op rustige Albert Cuypmarkt

Nog niet veel mondkapjes op rustige Albert Cuypmarkt

AMSTERDAM (ANP) - Op de Albert Cuypmarkt in Amsterdam lijken de meeste bezoekers er woensdagochtend nog geen weet van te hebben dat er vanaf 09.00 uur een mondkapjesplicht geldt voor personen ouder dan dertien jaar. Rond 09.30 uur lopen de meeste, van de overigens nog weinige, bezoekers nog met onbedekt gezicht rond.

Over het algemeen tonen de marktkooplieden en eigenaren van de omliggende winkels en horeca begrip voor het feit dat regelgeving nodig is, maar er is onbegrip over het feit dat de plicht alleen in de marktstraat geldt: "Het is niet reëel dat het verbod wel geldt voor de markt, maar voor de omliggende straten, waar het veel drukker is, niet."

Bij elke ingang van de straat staan gele borden waarop in het Engels wordt gemeld dat een gezichtsmasker verplicht is. Twee Italiaanse toeristen, die zonder mondkap over de markt lopen, vallen deze borden echter pas op als zij daarop worden gewezen. In principe staan zij positief tegenover een mondkapjesplicht, zij zijn er echter niet van op de hoogte. De vrienden bij wie ze logeren hebben het stel hiervoor niet gewaarschuwd. Ook vier andere Italiaanse toeristen die met onbedekt gezicht over de markt struinen, hadden geen idee. Hun mondkapjes, die zij wel binnen handbereik in hun tas hebben, zetten zij verschrikt alsnog meteen op.

Niet alleen toeristen

Het zijn echter niet alleen de toeristen die onwetend zijn, zo blijkt. Een buurtbewoner die even snel de marktstraat in fietst, zegt desgevraagd niet van de nieuwe regel af te weten. Hij graait direct in zijn tas om te kijken of hij een kapje bij zich heeft. Zijn eerste reactie is dat dit hem er waarschijnlijk voortaan wel zal van weerhouden naar de markt toe te gaan.

Dat is precies waar Gitta Gotjé, eigenaresse van een notenkraam, bang voor is. "Mondkapjes gaan zeker niet helpen om mensen naar de markt terug te laten keren", meent zij. Zij weet dat veel mensen de markt uit angst voor het coronavirus nu al mijden. Ze benadrukt dat zij niet tegen regels is, maar dat deze maatregel voelt als willekeur. Op de met terrassen gevulde Eerste van der Helstraat en het Gerard Douplein, zijstraten van de markt, geldt de plicht namelijk niet. Daar is het altijd veel drukker. "Was het maar druk op de markt, dan had je er nog begrip voor", verzucht Gotjé.

Meer uit Binnenland

Vijf medewerkers Slachtofferhulp in Utrecht na explosie

UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.

5 minuten geleden
Calamiteitenhospitaal Utrecht gesloten, 1 gewonde behandeld

UTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.

8 minuten geleden
Centrummanagement Utrecht in contact met getroffen ondernemers

UTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.

31 minuten geleden
Beperkt zicht door rook bemoeilijkt hulpdiensten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

41 minuten geleden
Dijksma: omwonenden explosie opgevangen voor zolang als nodig is

UTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.

53 minuten geleden
Kamer wil deel bezuiniging ontwikkelingshulp ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.

1 uur geleden
Plan in de maak voor ophalen auto's uit garage vlakbij explosie

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.

1 uur geleden