Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

"Alles wat ze doen is een schijnvertoning en het is opzettelijk", zei oppositielid Lewis Rubongoya. Hij ging langs verschillende stembureaus in de hoofdstad Kampala en stelde vast dat vrijwel nergens gestemd kon worden.

Museveni had zelf ook problemen met stemmen. Zijn vingerafdruk werd niet geaccepteerd, maar uiteindelijk lukte het wel om gezichtsherkenning te gebruiken en kon hij zijn stem uitbrengen.

Afsluiting internet

De woordvoerder van de president meldde dat op veel plekken overgestapt moet worden op het handmatig verifiëren van stempassen en identiteitsbewijzen, maar dat inmiddels wel gestemd kan worden.

Volgens sommigen zou de storing te maken kunnen hebben met de afsluiting van het internet. Volgens de regering is die maatregel nodig om de verspreiding van desinformatie tegen te gaan, maar de oppositie stelt dat de bedoeling daarachter is om verkiezingsfraude en onderdrukking te verhullen.

Repressie toegenomen

De 81-jarige Museveni is al veertig jaar aan de macht in Oeganda. Volgens mensenrechtenorganisaties en de oppositie is onder zijn bewind de repressie flink toegenomen. Zijn belangrijkste uitdager is de zanger Bobi Wine. Hij is populair, maar veel van zijn aanhangers zijn de afgelopen weken opgepakt. De verwachting is ook niet dat hij een kans maakt om te winnen.

"We zijn ons er zeer van bewust dat ze van plan zijn verkiezingsfraude te plegen en mensen te vermoorden", zei Wine. "En ze willen niet dat de rest van de wereld het ziet."

Meer uit Buitenland

Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

1 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

1 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

2 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

2 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

3 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

4 uur geleden